اجتماعیاخبار خراسان رضویسایرحوزه ها

ماسک بهداشتی به صورت روزانه، و دستکش، ماهانه به پاکبانان داده می‌شود

مدیر روابط عمومی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: به هرپاکبان خدمات شهری روزانه یک ماسک پزشکی و درصورتی که پارچه‌ای قابل شستشو باشد هفته‌ای یک عدد تحویل داده می‌شود. در ارتباط با دستکش تحویلی به پاکبانان؛ پیمانکار منطقه ۱۰ به پاکبان زباله‌گیر ماهیانه یک عدد دستکش با لایه اشبالت که ضدبرش و قابل شستشو است و همین نوع دستکش را به پاکبان رفت وروب هر دوماه توزیع کرده است که کلیه مستندات آن از جمله امضا پاکبان که هر دوماه تحویل گرفته اند به همراه تصاویر توزیع موجود است.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، امین زحمتکش اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های شهرداری مشهد وهمچنین تاکیدات شهردار محترم در خصوص پرداخت حق وحقوقات بموقع و کامل و مزایای پاکبانان خدمات شهری همانند کارمندان شهرداری، معاونت خدمات شهری از بیستم هر ماه نسبت به تنظیم لیست حقوق پاکبان از طریق سامانه مبنا که از دید نظارتی بسیار بالایی برخوردار است و تمامی اعداد و ارقام پرداختی از قبیل گروه کاری، شبکاری، تعطیل کاری، پایه سنوات، مرخصی و حق فرزند به پاکبان برطبق قانون کار است و توسط ناظرین مقیم،عالی در چندین نوبت کنترل و در نهایت اقدام می‌کند و پرداخت از ۵تا۸هر ماه منظم صورت می‌پذیرد.

مدیر روابط عمومی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: شهرداری مشهد برای اولین شهرداری در کشور از سال ۹۲ نسبت به پرداخت سنوات پاکبانان خدمات شهری اقدام کرده و حقوق‌های فعلی نیز با لحاظ سنوات دقیق هر پاکبان که از بیمه تامین اجتماعی استعلام شده پرداخت می‌شود که تاییدیه‌های تمامی واریزی جهت ارائه موجود است.

وی خاطرنشان کرد: ضمنا ازسال گذشته شهرداری مشهد با حمایت شورای محترم شهر جهت کمک به معیشت پاکبان عزیز همانند سایر کارکنان و درمناسبت‌های مختلف اعم از عیدنوروز، عیدفطر، ماه مبارک رمضان، دهه کرامت و ولایت و … نسبت به پرداخت رفاهیات به پاکبان اقدام کرده که مستندات آن موجود است.

زحمتکش یادآور شد: درخصوص تجهیزات پاکبان اعم از لباس و…. طبق دفترچه‌های پیمان تنظیف که مورد تعهد پیمانکاران است به هرپاکبان خدمات شهری روزانه یک ماسک پزشکی و درصورتی که پارچه‌ای قابل شستشو باشد هفته‌ای یک عدد تحویل داده می‌شود. در ارتباط با دستکش تحویلی به پاکبانان که در خبر فوق مطرح شده است برابر دفترچه پیمان، پیمانکار منطقه ۱۰ به پاکبان زباله‌گیر ماهیانه یک عدد دستکش با لایه اشبالت که ضدبرش و قابل شستشو است و همین نوع دستکش را به پاکبان رفت وروب هر دوماه توزیع کرده است که کلیه مستندات آن از جمله امضا پاکبان که هر دوماه تحویل گرفته اند به همراه تصاویر توزیع موجود می‌باشد. در ارتباط با سایر تجهیزات از جمله کفش و لباس پاکبانان با جنس و کیفیت خوب پس از چندین نوبت بازدید از نحوه دوخت شبرنگ وجنس پارچه سالیانه دودست یکدست ابتدا سال در فروردین و یک دست مهرماه تحویل داده می‌شود.

مدیر روابط عمومی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد متذکر شد: درپایان لازم به ذکراست نه تنها پرداخت بموقع حق و حقوقات پاکبان عزیز و رفاهیات کمکی جزو دغدغه‌های مدیریت شهری بوده و دقیق هر ماه رصد و برای پرداخت بموقع آن علی رغم محدودیت‌های مالی شهرداری تلاش می‌گردد، تجهیزات تحویلی به پاکبان عزیز نیز جزو اولویت‌های اصلی معاونت خدمات شهری می‌باشد که این تجهیزات هر ماه برابر تعهدات پیمانکاران در دفترچه‌های پیمان توسط ناظرین کنترل و توسط پیمانکاران تحویل داده می‌شود.

وی افزود: شایان ذکر است چنانچه بعدازاین شاهد اینگونه اخبار کذب و بدون تحقیق باشیم، شهرداری از طریق مراجع قضایی با عاملان انتشار برخوردقانونی خواهد کرد.
همچنین انتظار است قبل از انتشار این گونه خبرهای کذب و بدون اساس حداقل آدمین گروه از سایر ادارات نظارتی از جمله اداره کار و امور اجتماعی شهر مشهد استعلام گرفته شوند که طی چند سال اخیر کوچکترین اعتراض یا گزارشی از پاکبان عزیز خدمات شهری در این ارتباط نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا