اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

لزوم تشکیل دبیرخانه دائم بزرگداشت حکیم‌ ابوالقاسم فردوسی


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، یعقوبعلی نظری در ستاد بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی اظهار کرد: ایجاد دبیرخانه دائمی از ضروریاتی است که برای برنامه‌ریزی موثر و هدفمند در برگزاری برنامه‌های بزرگداشت این شاعر شهیر اهمیت بالایی دارد.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: بهتر است باتوجه به نقش دانشگاه فردوسی و اهمیت این دانشگاه، دبیرخانه دائمی ستاد بزرگداشت فردوسی در این دانشگاه برقرار شود.

وی تاکید کرد: برقراری و تحکیم پیوند محتوایی بین دفاع مقدس، فرهنگ رضوی با فردوسی و محتوای شاهنامه نیز اهمیت بالایی دارد.

نظری اظهار کرد: برگزاری مراسم بزرگداشت فردوسی بعد از دو سال عدم برگزاری به دلیل شیوع ویروس کرونا از اهمیت بسزایی برخوردار است و حضور شخصیت‌های ملی در این مراسم نیز مهم و در این زمینه آماده همکاری هستیم.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: برگزاری مراسم بزرگداشت باید مبتنی بر نگاه رهبر انقلاب و توصیه‌های خاص ایشان باشند ضمن اینکه باید نسبت به گذشته دارای برجستگی‌ها و ویژگی‌های جدیدی باشد.

وی با بیان اینکه در خطه خراسان بزرگ ۲۳ هزار شهید دفاع مقدس داریم، ادامه داد: در خراسان رضوی ۱۸ هزار شهید داریم لذا باید نسبت و پیوند حماسی میان دفاع مقدس و شاهنامه و نیز پیوند دینی شاهنامه با امام رضا(ع) برای مردم در عرصه ملی و بین‌المللی برای معرفی تشریح و معرفی شود.

نظری افزود: با توجه به روز سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر می‌توان نسبت میان شاهنامه با حماسه دفاع مقدس را تشریح کرد و از این زمینه بهره کامل را برد.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: رسانه‌ها نیز باید در این زمینه وظیفه خود را به خوبی انجام دهند کمک کنند و دین خود را به فردوسی ادا کنند و برای این منظور کمیته رسانه‌ای قوی باید تشکیل شود.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا