اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

لزوم احداث کتابخانه عمومی در مناطق کم‌برخوردار مشهد


به گزارش خبرنگار مهر، محسن داوری پیش‌ازظهر سه شنبه همزمان با سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در قالب طرح «کتابخانه گردی»، ضمن بازدید از کتابخانه عمومی زنده‌یاد «فروغ‌السادات میرصدرایی» اظهار کرد: توجه به مسائل فرهنگی و نیازهای دانشی به‌ویژه در مناطق کم‌برخودار و حاشیه شهر فارغ از آمارهای مرسوم در درجه بالاتری از اهمیت قرار دارد.

فرماندار مشهد بیان کرد: احداث کتابخانه عمومی در مناطق کم‌برخوردار و دورافتاده یکی از اتفاقات مهم فرهنگی و در عین حال باعث رشد و شکوفایی و ایجاد سرگرمی‌های مناسب برای مردم این مناطق است.

وی از کتابداران به‌عنوان یک مشاور و متخصص در معرفی کتاب‌های مؤثر یاد کرد و افزود: به عبارتی در ارائه این نوع خدمات باید به این مسئله توجه داشت که نیاز آن منطقه در چه حوزه اطلاعاتی و دانشی در حوزه فرهنگی عمومی جامعه است.

گفتنی است؛ طرح «کتابخانه گردی» اولین بار در سال ۱۳۹۷ با هدف آشنایی بیشتر مردم و مسئولین با بخش‌های مرجع، کودک، مخزن کتاب و … کتابخانه‌ها، چگونگی نحوه ارائه خدمات کتابخانه‌های عمومی شامل عضویت، تعداد منابع امانی، نحوه جستجوی منابع کتابخانه‌ای و… و همچنین عضویت رایگان کتابخانه‌های عمومی در استان خراسان رضوی برگزار شد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا