اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

لباس پاکبانان مشهد فیروزه‌ای شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از توزیع لباس‌های طرح جدید و فیروزه‌ای رنگ برای ۶ هزار پاکبان این کلانشهر در آستانه نوروز ۱۴۰۱ خبر داد.

علی نجفی روز یکشنبه با اعلام این مطلب به خبرنگاران گفت: با توجه به درخواست پاکبانان از ابتدای سال جاری پس از انجام تحقیقات تخصصی توسط متخصصان در حوزه طراحی لباس‌های کار در محیط های شهری و همسو سازی این طراحی ها با فرهنگ و رسوم محلی، طرح لباس پاکبانان در مشهد نهایی شد و در آستانه بهار ۱۴۰۱ در اختیارشان قرار گرفت.

وی خاطر نشان کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی پاکبانان، رنگ و فرم لباس های کار آنان بود که در برخی موارد از نظر اجتماعی و روانشناسی نسبت به رنگ نارنجی اعلام نارضایتی داشتند، از این رو رنگ‌ نارنجی به رنگ فیروزه‌ای به عنوان رنگی برگرفته از نقوش و طرح‌های اسلیمی (از نقش‌های ایرانی) تغییر کرد.

معاون شهردار مشهد اضافه کرد: با توجه به رضایت عمومی پاکبانان از لباسهای جدید، رنگ فیروزه‌ای برای اولین بار در کشور به عنوان نماد نیروهای خدمات شهری مشهدالرضا (ع) انتخاب شده است.

نجفی در ادامه از آماده باش نیروهای خدمات شهری در آستانه تحویل سال نو خبر داد و افزود: اقدامات لازم برای پاکسازی و نظافت شهر به خصوص در محدوده حرم مطهر رضوی به صورت شبانه‌روی در حال انجام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا