اخبار خراسان رضویاقتصادیسایر حوزه‌ها

“قرارگاه مرکزی پشتیبانی و حمایت از فعالیت‌های اقتصادی” راه‌اندازی می‌شود

استاندار خراسان رضوی گفت: رفع مشکلات اقتصادی در مرکزی به نام “قرارگاه مرکزی پشتیبانی و حمایت از فعالیت‌های اقتصادی” قابل حل است و قرار است با راه‌اندازی این قرارگاه در دهه فجر امسال بطور قاطع برای حل این مشکلات چاره‌اندیشی شود و جریان اقتصادی استان مدیریت شود.

 به گزارش رسانه خراسان بزرگ، یعقوبعلی نظری در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان در مشهد اظهار کرد: رفع مشکلات اقتصادی در مرکزی به نام “قرارگاه مرکزی پشتیبانی و حمایت از فعالیت‌های اقتصادی” قابل حل است و قرار است با راه‌اندازی این قرارگاه در دهه فجر امسال بطور قاطع برای حل این مشکلات چاره‌اندیشی شود و جریان اقتصادی استان مدیریت شود.

استاندار خراسان رضوی افزود: این قرارگاه با ستاد تفاوت دارد چرا که قرارگاه بطور کامل وارد فاز عملیاتی شده و هدایت، رصد و حمایت لحظه به لحظه دارد، از آنجا که در جنگ اقتصادی قرار داریم، به کار بردن واژه قرارگاه می‌تواند جریان اقتصادی را مدیریت کند.

وی ادامه داد: در قرارگاه مرکزی پشتیبانی و حمایت از فعالیت‌های اقتصادی، هفت قرارگاه دیگر با مدیریت مسوولان سازمان‌های مختلف دولتی در بخش‌های صنعت، معدن، تجارت، اشتغال، کشاورزی، گردشگری، تامین مالی ایجاد می‌شود و مسوولان دولتی و فعالان بخش خصوصی در این قرارگاه عضویت دارند.

نظری گفت: مهمترین مشکل این استان نداشتن راهبرد عملیاتی و برنامه‌ای برای رسیدن به یک هدف مشخص در حوزه اقتصادی است.

استاندار خراسان رضوی افزود: راهبرد این استان در بخش‌های مختلف اقتصادی اعم از انرژی، صنعت، معدن، کشاورزی، تامین مالی، تجارت و سایر بخش‌ها مشخص نیست و عدم هدف‌گذاری عملیاتی به شکل معین، ضعف این استان است.

وی بیان کرد: مشکل دیگر خراسان رضوی نبود مرکزیتی است که جریان اقتصادی و فعالیت‌های گسترده در این بخش را رصد کند و در واقع این استان قاقد نقطه هماهنگی برای جریانات اقتصادی و مرکزی برای پشتیبانی از این فعالیت‌ها است.

نظری افزود: میزان رشد در نظر گرفته شده برای اقتصاد خراسان رضوی در سال آینده ۷.۲ درصد است که همه منابع برای تحقق آن در قالب قرارگاه مرکزی پشتیبانی و حمایت از فعالیت‌های اقتصادی مدیریت شده و فعالیت‌ها در بخش‌های مختلف روان سازی می‌شود.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر فعالیت همه واحدهای راکد تولیدی افزود: ۱۷۸ واحد تولیدی در این استان غیرقابل احیا هستند و در این راستا ایجاد واحدهای جدید و ظرفیت‌های جدید تولیدی در دستور کار این قرارگاه قرار خواهد گرفت.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا