اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

قالیباف: اگر خود را وقف مردم کنیم بن‌بستی نخواهد ماند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر خود را وقف حل مشکلات مردم کرده و از سیم خاردارهای نفس عبور کنیم، هیچ بن‌بستی در مسیر خدمت باقی نخواهد ماند.

محمدباقر قالیباف شامگاه پنجشنبه در پیامی به یادواره شهدای غرب مشهد افزود: شهید، ارزشمندترین دارایی خود را در راه حق نثار کرده و خداوند نیز زنگار کهنه شدن را از چهره او زدوده است.  

در این پیام که توسط سیدمحمدجواد شوشتری، رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی قرائت شد، آمده‌ است: شهید از آن رو که خود را فنای فی الله کرده باقی خواهد ماند و ما باید خود را وقف آن چیزی کنیم که ماندنی است و جان در معرض فنای خود را، به قافله شهدا برسانیم.  

قالیباف اضافه کرد: رنجی بالاتر از جاماندن از قافله شهدا نیست و امید است خداوند ما را از جاماندگان قافله شهدا قرار ندهد.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ستارگان راه ایثار، راه را به گمشدگان این مسیر نشان می دهند، خون شهید راه ایثار را به دیگران نشان می دهد.

وی به تلاش ظالمان تاریخ برای زدودن یاد و راه شهدا اشاره کرد و گفت: از همین رو است که امروز می توان گفت زنده نگه داشتن نام، یاد و راه شهدا همانند کار ارزشمند شهدا است.

قالیباف در این پیام افزوده است: با عذرخواهی از عدم حضورم در این مراسم، قدردان همه دست اندرکاران یادواره شهدای غرب مشهد هستم.

مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی پس از قرائت پیام محمدباقر قالیباف، علت غیبت وی را نه ابتلا به کرونا که آنفلوانزا عنوان کرد که با نظر پزشکان مبنی بر ضرورت استراحت وی، برخی از برنامه ها از جمله حضور رییس مجلس در آیین یادواره شهدای غرب مشهد لغو شد.

براساس اعلام دبیرخانه دایمی یادواره شهدای غرب مشهد، اسناد مرتبط با ۶۸۰ شهید غرب مشهد به روزرسانی و بانک خانواده شهدای غرب مشهد ایجاد می‌شود.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، یادواره شهدای غرب مشهد با حضور بیش از ۲ هزار نفر از اعضای خانواده شهدای محله قاسم آباد (غرب مشهد) امروز در مجتمع فرهنگی آیه ها برگزار شد که استقبال از این یادواره به حدی بود که سالن انقلاب اسلامی با ظرفیت هزار و ۶۰۰ صندلی در ابتدای مراسم تکمیل شد و برگزار کنندگان از سالنی در جوار آن برای پذیرایی از مهمانان استفاده کردند.

مطابق اعلام بنیاد شهید استان خراسان رضوی، شمار شهدای این استان ۱۷ هزار نفر است که کلانشهر مشهد به تنهایی هشت هزار و ۶۷۳ شهید، ۳۷ هزار و ۲۶۸ جانباز و هزار و ۹۳۷ آزاده در راه حفاظت از کیان کشور و آرمان های انقلاب اسلامی تقدیم کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا