اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

فعالیت کشاورزی باید بر مبنای دانش و فناوری انجام شود


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، سید جواد ساداتی‌نژاد پیش از ظهر جمعه در نشست با مدیران و فعالان ۸۱ شرکت فناور و دانش‌بنیان حوزه کشاورزی استان خراسان رضوی در مشهد که در قالب هجدهمین سفر استانی دولت سیزدهم صورت گرفت، با بیان این‌که توسعه فناوری و نوآوری در عرصه کشاورزی یک ضرورت است، اظهار کرد: ۶۵ درصد تولیدات حاصل از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی هدف‌گذاری شده است که امسال مأموریت سنگینی برای تحقق این هدف در کشور داریم.

وی با بیان این‌که باید کشاورزی اقتصادی را با استفاده از فناوری و دانش انجام دهیم، ادامه داد: طبق دستور و نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» باید برای تحقق این امر از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: هر گونه مجوز و هر حمایتی برای توسعه فناوری، دانش‌بنیان و موارد مرتبط با آن در تمام سطوح وزارتخانه انجام می‌شود.

وی با بیان این‌که باید در حوزه کشاورزی پوست‌اندازی انجام گیرد، خاطرنشان کرد: این کار بسیار سخت و دشوار است که در این راستا سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی باید در زمینه تولید دانش فعالیت خود را متمرکز کند و به‌هیچ وجه تولید مقاله در این سازمان مهم نیست بلکه تولید دانش برای استفاده مهم است.

ساداتی نژاد با اشاره به این‌: ه این سازمان باید میان دانشگاه و مزرعه قرار گیرد و نقش انتقال دانش را ایفا کند، گفت: از ایرادات شرکت‌های دانش بنیان این است که تصور می‌کنند کار به شکل مشارکتی باید انجام شود تا به نتیجه مؤثر برسد در غیر این‌صورت موفق نخواهند شد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا