اخبار خراسان رضویاستان‌ها > همدان

فعالیت فرودگاه همدان با پرواز به مقصد مشهد از سرگرفته شد

همدان- رسانه خراسان بزرگ- خطوط پروازی فرودگاه همدان امروز(سه شنبه) و پس از ۲ سال وقفه، طی آیینی با حضور استاندار برقرار و نخستین پرواز آن به مقصد مشهد مقدس انجام شد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، علیرضا قاسمی فرزاد پس از انتصاب به عنوان استاندار همدان، احیای پروازها و فعالیت دوباره فرودگاه همدان را به عنوان یک اولویت جدید مطرح کرد و وعده داد به زودی خطوط جدید پروازی را در فرودگاه برقرار کند.

استاندار همدان در ادامه با پیگیری موضوع و رایزنی از طریق مقامات مسئول در وزارت راه و شهرسازی و شرکت فرودگاه های کشور، موفق به اخذ مجوزهای لازم برای برقراری ۲ خط پروازی(رفت و برگشت) از مبدا فرودگاه همدان به مشهد مقدس و جزیره کیش شد.  

برهمین اساس، امروز نخستین پرواز در مسیر مشهد – همدان(به صورت رفت و برگشت) از طریق فرودگاه این شهر انجام شد.

مدیر فرودگاه شهدای همدان در آیین انجام نخستین پرواز هواپیما به مقصد مشهد مقدس، گفت: فعالیت پروازی این فرودگاه پس از ۲ سال وقفه با پیگیری مستمر و موثر استاندار همدان دوباره از سرگرفته شد که برهمین اساس ۲ خط پروازی در مسیرهای مشهد و کیش برای انجام در این فرودگاه برنامه ریزی شده است.

«قنبر خلیل‌پور» افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده، خط پروازی ۲ سویه همدان – مشهد که از امروز برقرار شده به صورت هفتگی و در روزهای سه شنبه و جمعه انجام می شود.

وی اظهار داشت: همچنین پرواز مسیر همدان – کیش و بالعکس نیز از روز ۲۲ اسفندماه برقرار خواهد شد و این خط پروازی نیز به صورت ۲ بار در هفته طی روزهای یکشنبه و چهارشنبه انجام می شود.

به گفته وی، قرارداد پرواز همدان – کیش(رفت و برگشت) با پیگیری استاندار همدان منعقد شده و این خط پروازی از هفته آینده فعال و نسبت به پذیرش مسافر در این مسیر اقدام می کند.

خلیل‌پور تصریح کرد: نخستین پرواز مشهد به همدان صبح امروز به شماره (آتا TBZ۵۶۲۵) با هواپیمای امبرایر متعلق به شرکت هواپیمایی آتا و  ۴۵ مسافر، ساعت ۱۰ و ۱۵ دقیقه از فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد برخاست و ساعت ۱۲ در فرودگاه همدان به زمین نشست.

وی گفت: این پرواز ساعت ۱۳ امروز با پذیرش مسافر، فرودگاه همدان را به مقصد مشهد ترک کرد.

مدیر فرودگاه همدان با اشاره به اینکه بر اساس قرارداد منعقد شده، پروازهای فرودگاه همدان و فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد در روزهای سه‌شنبه و جمعه هر هفته انجام می‌شود، گفت: این پرواز به صورت برنامه‌ای برقرار می‌شود و مسافران می‌توانند بلیت آن را از طریق دفاتر و آژانس های مسافرتی با قیمت مصوب تهیه کنند.

خلیل‌پور با بیان اینکه یکی از نیازها برای رونق صنعت گردشگری در استان، افزایش پروازهای فرودگاه و راه اندازی خطوط پروازی داخلی و خارجی است، تصریح کرد: برقراری و افزایش پروازها یکی از مواردی است که نقش موثری در رونق صنعت گردشگری و توسعه اقتصادی استان همدان دارد.

وی تصریح کرد: به منظور افزایش و تداوم پروازها، شرکت های هواپیمایی و خدمات گردشگری باید در جذب مسافر برای این خطوط پروازی مشارکت کنند.

مدیر فرودگاه همدان با اشاره به اینکه مسافران استان های همجوار نیز می توانند از ظرفیت فرودگاه بین المللی همدان استفاده کنند، ادامه داد: در صورت استقبال مسافران و گردشگران، و تداوم پروازها، خط پروازی همدان به عتبات عالیات نیز راه اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه فرودگاه همدان همه شرایط لازم برای انجام پروازهای بزرگ و کوچک را دارد، افزود: حمل و نقل به عنوان یکی از اساسی ترین زیرساخت های توسعه گردشگری، تاثیری مستقیم بر رونق این صنعت دارد و هر گونه تغییری در وضعیت حمل و نقل به سرعت اثر خود را در همه بخش های صنعت گردشگری نشان می‌دهد.

خلیل‌پور تاکید کرد: استاندار همدان پیگیری های موثری با شرکت فرودگاه‌های کشور برای برقراری این پروازها انجام داد و افزایش تعداد پروازهای فرودگاه همدان از اولویت های این استان محسوب می شود.

فرودگاه بین المللی همدان با دارا بودن بلندترین برج مراقبت فرودگاه های کشور، در پنج کیلومتری شمال شهر همدان قرار دارد و مجهز به سیستم های کمک ناوبری VOR/DME و NDB است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا