اجتماعیاخبار خراسان رضویسلامت و بهداشت

فعالیت بیش از 9 هزار پرستار در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد

جانشین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم اینک ۹ هزار و ۲۰۰ نفر پرستار در بیمارستان‌های شهرهای حوزه زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی و غیرکرونایی هستند که از این تعداد ۶ هزار نفر در بیمارستان‌های مشهد خدمت می‌کنند.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، دکتر ایوب توکلیان اظهار کرد: هم اینک ۹ هزار و ۲۰۰ نفر پرستار در بیمارستان‌های شهرهای حوزه زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی و غیرکرونایی هستند که از این تعداد ۶ هزار نفر در بیمارستان‌های مشهد خدمت می‌کنند.

جانشین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در صورت اوج‌گیری مجدد موج‌ شیوع کرونا افزون بر ۶۰ درصد از پرستاران واجد شرایط در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی در بخش‌های کرونایی مستقر می‌شوند.

وی افزود: در شرایط کنونی که از اوج‌گیری شیوع کرونا فاصله گرفته‌ایم، تعداد پرستاران فعال در بخش‌های کرونایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بین ۱۰ تا ۱۵ درصد خواهد بود.

توکلیان از آمادگی کامل پرستاران برای مقابله با شیوع احتمالی موج ششم ویروس کرونا و مبارزه با ویروس اومیکرون در دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد.

جانشین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به جلسه هماهنگی و آماده‌باش کامل تمامی گروه‌های فعال در بحث مبارزه با کرونا از جمله پرستاران گفت: در این جلسه مقرر شد که ضمن حضور ۱۰۰ درصدی تمامی پرستاران در محل کار، از ظرفیت نیروهای توانمند در بخش‌های کرونایی بیش از پیش استفاده شود.

وی تصریح کرد: ایثارگری پرستاران در تمامی دوران‌ها از جمله جبهه مبارزه با ویروس کرونا به‌خوبی دیده شده است، مانند پرستارانی که داوطلبانه در بخش‌های کرونایی حاضر شدند و یا پرستارانی که در نوبت های اضافه حضور یافتند تا جای خالی همکاران مبتلایشان احساس نشود و همچنین پرستاران کرونایی بهبود یافته‌‎ای که حتی پس از بهبودی و با وجود درد و رنج فراوان از ناحیه ابتلا به کووید ۱۹، مجدد در بخش‌های کرونایی به ارائه خدمت پرداختند.

توکلیان افزود: در روزهای اخیر تمامی پرستاران به‌ویژه نیروهای فعال در بخش‌های کووید ۱۹ با آخرین آموزش‌های به‌‎ روز در خصوص نحوه مقابله با ویروس اومیکرون و مبارزه با موج ششم بحران کرونا آشنا شده اند و همچنین تمامی آنها دز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

جانشین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در بخش‌های کرونایی از ظرفیت تمامی دانشجویان و استادان پرستاری و حضور همزمان پرستاران جوان، باسابقه و پیشکسوت در کنار هم بهره‌ گرفته می شود، اما از ظرفیت پرستاران باردار و همچنین نیروهای دارای مشکلات تنفسی و جانبازان شیمیایی در بخش‌های غیرکرونا استفاده خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا