اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

فعالان قرآنی باید پیشگام احیای جلسات خانگی قرآن باشند


فعالان قرآنی باید پیشگام احیای جلسات خانگی قرآن باشند

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، حجت‌الاسلام احمد مروی در نشست قاریان، مداحان و شعرای آیینی در حرم مطهر رضوی با بیان اینکه فعالان قرآنی باید پیشگام احیای جلسات خانگی قرآن باشند، اظهار کرد: فعالان قرآنی باید پیشگام احیای جلسات خانگی قرآن باشند و هرکدام بتوانند آن را در چندین هیئت راه‌اندازی کنند.

تولیت آستان قدس رضوی بر اهمیت ترویج فرهنگ برگزاری جلسات خانگی قرآن و احیای این سنت حسنه تأکید کرد و به رشد و پرورش بسیاری از استعدادهای قرآنی از آن جلسات خانگی اشاره داشت.

وی اظهار کرد: سنت‌های حسنه قدیمی را باید حفظ کنیم و اجازه ندهیم منسوخ و نابود شوند، دین اسلام با همین جلسات قرآن و هیئت‌ها حفظ شده است، رضاخان برای آنکه تیشه به ریشه دین بزند به مقابله با جلسات قرآن و هیئت‌ها پرداخت، زیرا می‌دانست این جلسات منشأ تزریق معنویت و فرهنگ دینی به جامعه هستند.

حجت‌الاسلام مروی ابراز کرد: نفس گردهم جمع شدن عده‌ای از مؤمنان برای قرائت قرآن خود موجب مهربانی، همسویی و الفت بین قلوب می‌شود؛ اگر جوانان با جلسات مذهبی و تجمعات مؤمنانه انس نداشته باشند، فضای مجازی جایگزین آن خواهد شد، به نسل جوان باید عادت داد که تفنن و تنوع در زندگی را با جلسات قرآن تأمین کنند.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه بخش‌های فرهنگی آستان قدس ملزم به برنامه‌ریزی فرهنگی برای احیای جلسات قرآن خانگی هستند، عنوان کرد: آستان قدس رضوی به میزان توان و امکانات به احیای جلسات خانگی قرآن کمک خواهد کرد.

وی انس و مأنوس بودن با قرآن را بهترین راهکار برای ارتباط با امام زمان(عج) معرفی و اظهار کرد: آیت الله وحید خراسانی در جلسه‌ای فرمودند «روزی ۵۰ آیه قرآن بخوانید و به حضرت ولی عصر(عج) هدیه کنید، این توصیه اکسیر اعظم و مانند آن است که هر روز یک شاخه گل در جلوی خانه آن حضرت قرار دهیم، از قرآن چه هدیه‎ای بهتر برای امام زمان(عج) وجود دارد؟ حضرت نیز پاسخ این تلاوت‌ها را در شب قدر خواهند داد.»

حجت‌الاسلام مروی با تأکید بر اینکه قرآن بهترین وسیله برای ارتباط با حضرت مهدی(عج) است، عنوان کرد: بر اساس روایات اسلامی کسی که کینه مؤمنی را به دل داشته باشد، دعای او مستجاب نمی‌شود؛ کدورت بستر و عرصه فعالیت شیطان در قلب انسان است و ماه مبارک رمضان و جلسات قرآن و روضه از بهترین فرصت‌ها برای زدودن کدورت از دل‌هاست.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا