اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

فرمانده سپاه امام رضا(ع): دشمن برای ضربه زدن به انقلاب جعل روایت می‌کند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی گفت: اکنون ما در عصر جنگ روایت‌ها به سر می‌بریم و دشمن با ابزارهای پیچیده و متنوع رسانه‌ای، به جعل روایت ها روی آورده تا به جبهه انقلاب ضربه بزند.

سرتیپ دوم پاسدار سیدهاشم غیاثی روز سه‌شنبه در پیامی به مناسبت سالروز تاسیس بسیج رسانه افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب «موثرترین سلاح بین المللی علیه دشمنان و مخالفین، سلاح تبلیغات و سلاح ارتباطات رسانه ای است» لذا در اهتزاز نگه داشتن پرچم ارزش های دینی و انقلابی در مصاف با جنگ نرم استکبار جهانی و صهیونیسم بین المللی، چیزی جز تلاش جهادی رسانه ای برای خنثی سازی اهداف جبهه شیاطین نیست.

وی ادامه داد: در این روزها که رهبر حکیم انقلاب، جهاد تبیین را وظیفه مهمی برای فعالان فرهنگی دانسته اند، ۲۱ دیماه، سالروز شهادت شهید غلامرضا رهبر، که به عنوان سالروز تاسیس بسیج رسانه نامگذاری شده است، نماد و الگوی شاخص برای اصحاب رسانه است که با هدف روایت حقیقت، بصیرت افزایی و آگاهی بخشی و روشنگری، در جبهه جنگ نرم به جهاد تبیین بپردازند.

فرمانده سپاه خراسان رضوی اظهار داشت: در این برهه حساس، ضروری است اصحاب رسانه با عزم و اراده دینی و انقلابی، برای حفظ و تقویت غیرت دینی مردم جامعه، منافع و آرمان های اصیل انقلاب، در جنگ رسانه‌ای و تبلیغاتی دشمن علیه نظام اسلامی، در سنگر فکر و اندیشه نگذارند مرزهای فکری جامعه جولانگاه جاعلان روایت ها شود.

سردار غیاثی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار و اصحاب رسانه افزود: قدردان همت انقلابی همه فعالان رسانه‌ای هستیم که در عرصه های مختلف برای دفاع از ارزش ها و آرمان های امام (ره) و شهدا، افزایش سطح معرفتی و بصیرتی مردم انقلابی و همچنین ایجاد فضای مطالبه گری از مسوولان در تلاش هستند، سرمایه اصلی هر رسانه، اعتماد عمومی است که این به واسطه اعتنا به باورها و اعتقادات دینی مردم جامعه با حفظ کرامت، صداقت و خلوص در بیان و نیز شرافت و عزت نظام اسلامی به دست می‌آید.

وی اضافه کرد: امیدوارم رسانه‌ها برای تقویت غیرت دینی و اعتماد عمومی جامعه، هوشمندانه تر از گذشته در زمینه های کار رسانه ای و تبلیغاتی، به صورت حرفه ای و قوی ظاهر شده و عمل کنند و در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب موتور محرک کشور باشند.

۲ هزار و ۱۰۰ خبرنگار، عکاس، فیلمبردار، مستندساز و فعال رسانه‌ای در خراسان رضوی فعالیت می‌کنند که هزار و ۳۲۰ نفر از این تعداد عضو سازمان بسیج رسانه این استان هستند.

شهید غلامرضا رهبر اولین گزارشگر شهید صدا و سیمای ایران در جنگ است. وی ۲۱ دیماه ۱۳۶۵ در ۲۹ سالگی در عملیات کربلای پنج به شهادت رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا