اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

فرماندار بینالود: طرقبه و شاندیز جور مشهدی‌ها را می‌کشند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- سرپرست فرمانداری بینالود (طرقبه شاندیز) گفت: این شهرستان پذیرای بخش زیادی از جمعیت و خدمات تفرجی ساکنان مشهد است و ساکنان مرکز استان عمدتا آرامش و رفع دغدغه‌های خود را در طرقبه و شاندیز دنبال می‌کنند.

حمیدرضا رحیمیان روز دوشنبه در نخستین نشست خبری خود افزود: از سوی دیگر مطالبه مردم این شهرستان، توسعه زیرساختها است به نحوی که نیازهای مردم منطقه تامین شود و البته این مطالبات باید در سطح استان و به طور ویژه پیگیری شود.

وی با بیان اینکه برخی روزها تا ۹۰ هزار خودرو در مسیرهای شهرستان تردد دارند، گفت: این ازدحام مسافر، موجب می شود تردد اهالی طرقبه و شاندیز در روزهای پنجشنبه و جمعه دچار مشکل شده که ضروری است وضعیت آب، بهداشت، محیط زیست و دیگر موارد مرتبط با مسافرپذیری در این شهرستان با نگاه توسعه ای دیده شود.

سرپرست فرمانداری بینالود خواستار توجه به توسعه اقتصادی در سیاستگذاری های منطقه ای شد و گفت: در بخش اکوتوریست و گردشگر باید نگاه ملی داشته باشیم، زیرا اگر مهمانان از دیگر جاها به شهرستان نیایند برخی بخش ها دچار مشکل می شوند.

رحیمیان اضافه کرد: طرقبه شاندیز قطب گل و گیاه، مبلمان و غذا در استان خراسان رضوی است و باید به سمتی برویم که چرخ اقتصاد منطقه از این طریق بچرخد و رفاه اهالی منطقه افزایش یابد.

وی گفت: مساله اشتغال در روستاها را با کمک گرفتن از شرکتهای دانش‌بنیان رفع خواهیم کرد، با این نگاه می توان اشتغال زایی را توسعه داد و رفاه حداقلی را برای اهالی روستایی پیش بینی نمود.

براساس آمار دستگاه‌های خدماتی، شمار ساکنان شهرستان بینالود حدود ۸۰ هزار نفر است که در ۲ شهر طرقبه و شاندیز و ۳۹ روستای دارای دهیاری سکونت دارند.

همچنین در مجموع ۱۵ آبادی طرقبه شاندیز، روستای هدف گردشگری شناخته شده و ییلاقی و گردشگرپذیر هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا