اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

فراخوان چهارمین جشنواره ملی داستان کوتاه “دریچه” در مشهد منتشر شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- فراخوان چهارمین جشنواره ملی داستان کوتاه “دریچه” طی مراسمی با رونمایی از پوستر آن و با حضور برخی از دوستداران ادبیات داستانی و اعضای انجمن دریچه در مشهد منتشر شد.

دبیر انجمن ادبیات داستانی دریچه عصر سه شنبه در آیین رونمایی از پوستر این جشنواره گفت: انجمن ادبیات داستانی دریچه تاکنون جشنواره‌های متعددی با موضوع روستا برگزار کرده است و رویداد امسال هم با همین عنوان برگزار خواهد شد.

حسین عباس زاده با اشاره به این که هدف ما صرفا برگزاری جشنواره نیست افزود: نگاهمان از همان آغاز جشنواره، صرف برگزاری یک رویداد نبوده است بلکه می‌خواستیم از این طریق به کشف استعدادهای نوظهور در زمینه ادبیات داستانی کمکی کرده باشیم.

وی موضوع این رویداد را آزاد و قرار گرفتن داستان در فضای روستا دانست و ادامه داد:آن چیزی که در این روزها ما بدان نیازمند هستیم، حفظ سنت‌ها و اصالت‌ها ست همه ما به طور قطع از مناطق روستایی خاطراتی داریم چه زاده روستا باشیم چه برای دور شدن از روزمرگی و خستگی شهر به آنجا پناه برده باشیم فرقی نمی‌کند و در هر صورت، حال خوب ما معطوف به آن محیط می‌شود.

دبیر انجمن ادبیات داستانی دریچه در خصوص جزئیات بیشتر چهارمین جشنواره ادبیات داستانی دریچه گفت: موضوع جشنواره طبق سال‌های گذشته آزاد بوده اما داستان باید کوتاه و در فضای روستا اتفاق بیفتد.

عباس زاده افزود: از هر شرکت‌کننده حداکثر یک اثــر مستقل پذیرفته می‌شود و محدودیت سنی هم برای شرکت در جشنواره وجود ندارد همچنین اثــر ارسالی نباید پیش از این در مجموعه داستانی فردی یا جمعی به‌صورت کتاب منتشر شده، یا حائز رتبه برتر باشد اما برای ارسال اثــری که پیش از این در نشریات، ویژه‌نامه‌ها و جشنواره‌ها منتشر شده‌ است محدودیتی وجود ندارند.

وی ادامه داد:نویسندگان داوطلب می‌توانند با مراجعه به سایت انجمن به آدرس www.dariche93.ir مشخصات مورد نیاز را تکمیل کنند. همچنین در صورت لزوم اگر سوالی بود، می‌توانند از ساعت (08:00 تا 21:00) با شماره 09385411024  تماس بگیرند.

وی آخرین مهلت ارسال اثــر را تا 31 اردیبهشت 1401 دانست و اضافه کرد: نویسندگان توجه داشته باشند که دریافت تاییدیه اثــر ارسالی توسط انجمن الزامی است و تاییدیه حداکثر در مدت سه روز به پست الکترونیکی ارسال کننده ارسال خواهد شد. همچنین اهدای جوایز نقدی و مقدار آن، منوط به میزان حمایت اسپانسرهای مالی جشنواره دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا