اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

غلبه مسلمانان بر کفار بخاطر حضرت علی(ع) بود


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی شامگاه چهارشنبه در نخستین شب قدر رمضان امسال در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: غلبه مسلمانان بر کفار، بخاطر علی (ع) بود و قدرت او دشمنان را براندازی می‌کرد، اما گفتند چون خشن است به درد حکومت نمی‌خورد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: شب قدر ما شبی است که غیر از عبادت و دعا، یک حبل الله متین هم وجود دارد که ما را به خدا وصل می‌کند و آن امام علی (ع) است.

وی با بیان اینکه علی (ع) مظلوم ترین مظلومان جهان است، افزود: درباره مظلومیت آن حضرت سخن‌های بسیاری گفته شده، مظلومیت امیرالمومنین (ع) یک جریانی است که همه زندگی او را فرا گرفته است.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: باید ببینیم چه شد مولا بعد از پیامبر (ص) مظلوم واقع شد و مردم، شئون ارزشی آن حضرت را به عنوان نقطه ضعف به حساب آوردند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: در جنگ احد که پیامبر (ص) را محاصره کردند یک نفر با دشمنان می‌جنگید و او کسی جز حضرت علی (ع) نبود که سه هزار نفر لشکر قریش را شکست داد و مجبور به فرار کرد.

وی افزود: این ارزش و قوت امام علی (ع) را مردم گفتند خشونت است، آن حضرت که در کنار بچه یتیم می‌نشست و با او گریه می‌کرد را خشن می‌گفتند، چون ابوجهل و عمروبن عبدود را کشته بود.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: این عملیات روانی علیه آن حضرت بر روی مردم انجام شد تا بر سرنوشت امت مسلط شوند، این نوع عملیات در همه زمان‌ها وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: مظلومیت این است که با همه عظمت و آن توانمندی عزیزترین افراد آن حضرت را زیر تازیانه بگیرند. ۲۵ سال در این حال گذشت و حق امام (ع) پایمال شد تا زمانیکه جمعیت آمد در خانه امیرالمومنین (ع) بطوریکه نزدیک بود فرزندان آن حضرت زیر دست و پای سیل عظیم جمعیت بروند.

وی گفت: امام (ع) در سخنرانی بیعت مردم به عنوان حاکم، برنامه خود را اعلام کرد، عناصر مرتجع و ضد انقلاب امیرالمومنین (ع) دست به دست هم دادند و با آن حضرت جنگیدند چون جایی در حکومت برای خود ندیدند.

آیت‌الله علم‌الهدیگفت: اینکه برای زدن امام (ع) اطرافیان امام را بزنند تا او را سرکوب کنند و یا اطرافیان رهبری را مورد اهانت قرار دهند برای اینکه رهبری را بکوبند، رفتاری است که با امام علی (ع) انجام شد و این شگرد شیطان و دشمن تازگی ندارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: با مالک اشتر بد شدند و علیه او تبلیغ و سمپاشی کردند چون مالک، فدایی امام علی (ع) بود و با قدرت از مولا دفاع می‌کرد. در جنگ صفین مارقین جلو پیروزی مالک اشتر و امام علی (ع) را گرفتند.

وی اظهار کرد: بلای مارقین بدتر از ناکثین و قاسطین بود، قاتل امام (ع) از بین مارقین درآمد، همین‌هایی که خود را علی شناس می‌نامیدند و اینها بجایی رسیدند که گفتند امام علی (ع) کافر است و روی مردم عملیات روانی انجام دادند تا مردم نسبت به مسائل بی تفاوت شوند.

آئین احیای نخستین شب قدر رمضان امسال، با حضور اقشار مختلف مردم در صحن و سرای حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار شد.

قرائت قرآن کریم و دعای جوشن کبیر همراه با مرثیه‌سرایی و ذکر توسل به اهل بیت (ع) و سخنرانی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی از جمله برنامه‌های مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در حرم امام هشتم (ع) بود.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا