اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

غرامت‌ قابل پرداخت به بخش کشاورزی خراسان رضوی ۲ هزار میلیارد ریال است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیر گروه خدمات بیمه محصولات بانک کشاورزی خراسان رضوی گفت: مجموع مبلغ غرامت‌های قابل پرداخت بخش کشاورزی به بهره‌برداران این بخش در استان طی سال زراعی گذشته منتهی به ابتدای مهر امسال، افزون بر ۲ هزار میلیارد ریال است.

محمودرضا فرزانه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: این حجم غرامت قابل پرداخت به کشاورزان خراسان رضوی مربوط به خسارتهای ناشی از پدیده خشکسالی، سرمازدگی محصولات و زیان وارده از ناحیه یخبندان در مزارع و باغهاست.

وی ادامه داد: هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال از کل مبلغ غرامت های قابل پرداخت بخش کشاورزی به بهره‌برداران این استان تا امروز ۲۳ دیماه در مسیر پرداخت قرار گرفته است.

این مقام مسوول در بانک کشاورزی خراسان رضوی گفت: شمار بهره‌برداران بیمه شده بخش کشاورزی در خراسان رضوی برای پوشش خسارتهای آنان در ۲ سال اخیر ۱۸۴ هزار نفر بوده است.

فرزانه افزود: سهم بیمه‌گذار از محل دریافت حق مشارکت این تعداد بهره‌بردار بیمه شده بخش کشاورزی در استان نیز ۸۹۰ میلیارد ریال است. 

وی ادامه داد: بیمه کشاورزی در سال زراعی جاری نیز همانند پارسال، مورد اقبال بهره‌برداران این بخش در خراسان رضوی قرار دارد.

مدیر گروه خدمات بیمه محصولات بانک کشاورزی خراسان رضوی گفت: همچنین بخاطر برنامه‌های توسعه، ترویجی و راهبری ستاد بیمه خراسان رضوی که سازمان جهاد کشاورزی استان در راس آن قرار دارد، سطح مزارع و باغهای زیر پوشش بیمه کشاورزی در استان امسال نسبت به مدت مشابه سال زراعی گذشته ۷۰ درصد بیشتر شده است. 

فرزانه افزود: هم‌اینک ۱۵۶ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی در استان خراسان رضوی در قالب بیمه محصولات با بانک کشاورزی مشارکت دارند. 

سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار زمین در خراسان رضوی زیر کشت ۸۳ نوع محصول می‌رود که ۹۰۰ هزار هکتار از این سطح مربوط به محصولات زراعی و ۳۰۰ هزار هکتار آن باغ است.

بخش کشاورزی ۲۸ درصد اشتغال و ۳۰ درصد صادرات غیرنفتی خراسان رضوی را به خود اختصاص داده است. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا