اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

عهد شکنی احتمالی باعث تأخیر در جابجایی پادگان لشکر ۷۷ شد


به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام احمدرضا پور خاقان شامگاه شنبه در آئین بازگشایی معابر لشکر ۷۷ ارتش در مشهد اظهار کرد: آنچه که موجب شد در گذشته این اتفاق مبارک صورت نپذیرد مسئله‌ی بی اعتمادی بود؛ آن هم حاکم شدن بی اعتمادی که نشئت گرفته از ترسی از بابت اینکه قول‌هایی داده شود و در نهایت عهد شکنان، عهد شکنی کنند.

رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح گفت: دفتر نظامی رهبر معظم انقلاب هم بسیار پیگیری و همکاری کرد تا سرعت کار بیشتر و به سرانجام برسد.

وی گفت: این پادگان خواستگاه شهیدان بسیاری است، امیدواریم این جا جایی شود که شهید پرور و بسیجی پرور باشد.

پور خاقان افزود: با توجه به زمان طولانی برای رسیدن به این امر دور از باور بود که این بازگشایی اتفاق بیفتد؛ لذا با همتی که توسط دست اندر کاران مختلف دستگاه‌های مشهد علی الخصوص تولیت محترم استان قدس، فرماندهی نیروی ارتش زمینی، فرماندهی سپاه، شهردار، شورای شهر، استاندار اتفاق افتاد.

رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح خود را به عنوان خادم نیروهای مسلح دانست و بیان کرد: با دوستان از دو منظر صحبت شد؛ در این صحبت به شهردار گفته شد که نیروی مسلح حافظ امنیت این جامعه هستند؛ اگر این سلحشوران ارتش سپاه و نیروهای انتظامی و بسیجی نبودند این خدمتی بزرگ این امنیت امروز وجود نداشت و این امنیت وابسته به این بزرگواران است‌؛ دوم اینکه این اراضی موقوفه بودند و اگر این تغییر کاربری به لطف تولیت اتفاق نمی‌افتاد امروز این مهم اتفاق نمی‌افتاد.

وی گفت: زمانی که اراضی در اختیار مردم قرار بگیرد خدمتی بزرگ برای زائرین و مجاوران انجام شده و ثمرات آن برای تمام تاریخ در جهان می‌افتد.

پور خاقان افزود: بر خود لازم می‌دانم پیگیری‌های مجدانه ریاست قوه قضائیه را گوشزد کنم؛ مراحل پیشرفت این ساماندهی دوبار به ریاست محترم قوه قضائیه گزارش و دستور داده شد که این کار مهم به پایان برسد.

رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح ضمن تشکر ویژه از پیگیری‌های دفتر نظامی مقام معظم رهبری گفت: این پروژه اگر طبق مجرای قانونی روند خود را طی می‌کرد، شاید تا ۱۵ روز دیگر هم نوبت به تخریب این ساختمان‌ها نمی‌رسید؛ مسئولین سپاه دفتر نظامی به سرعت این موضوع را به مقام رهبری رساندند؛ حضرت آقا که بسیار برای اجرای این پروژه حساس بودند با این امر موافقت خود اعلام کردند.

وی در پایان ضمن تشکر از دست اندر در کاران این پروژه گفت: این پادگان خاستگاه بیش از پنج هزار و چهارصد شهید است؛ شهدایی که در این مکان تربیت شدند و روح آن‌ها تعالی پیدا کرد و در راه نظام مقدس جمهویی اسلامی ایران به مقام شهادت رسیدند؛ رفتن فیزیکی و طاهری لشکر به معنای رفتن لشکر همه پیروز ۷۷ خراسان از این نقطه نیست، بلکه آغاز یک شروع بلند است لذا این مکان پارکی خواهد شد که بسیجی پرور و شهید پرور خواهد بود.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا