اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

عملیات تنظیف گنبد طلای حرم امام رضا (ع) آغاز شده است


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، غفاریان عصادست اظهار کرد: از صبح پنجشنبه عملیات تنظیف گنبد طلای حرم مطهر رضوی آغاز و با توجه به دقت و ظرافتی که در این کار لحاظ می‌شود، اجرای آن حدود ۱۰ روز به‌طول خواهد انجامید.

معاون طرح و برنامه سازمان فنی و نگهداری حرم مطهر رضوی بیان کرد: گنبد حرم مطهر امام رضا (ع) دارای پوشش داخلی و خارجی است، پوشش داخلی همان سقفی است که از داخل رواق حرم مطهر دیده می‌شود و پوشش دوم که بر فراز گنبد قرار داده، از خارج با خشت‌های مسی و لایه‌ای از طلا پوشانده شده است و در معرض دید قرار دارد.

وی گفت: همزمانی میلاد حضرت امام زمان (عج) با روزهای پایانی سال هم مزید بر علت شده است تا خادمان حرم مطهر، تنظیف بارگاه منور رضوی را با شور و شوقی مضاعف انجام دهند و این فضای نورانی را برای زائران حضرت امام رضا (ع) دلنشین‌تر سازند.

غفاریان درباره ساختار مهندسی گنبد طلای حرم نیز اظهار کرد: ارتفاع کلی گنبد طلای حرم مطهر رضوی، از کف صحن انقلاب اسلامی تا بالای گنبد، ۳۰ متر است و شست‌وشوی آن سه تا چهار مرتبه در سال انجام می‌شود که یکی از این دفعات مربوط به ایام پایانی سال و در آستانه عید نوروز است.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا