اجتماعیاخبار خراسان رضویسلامت و بهداشت

علامت مشابه‌ای که اکثر مبتلایان اومیکرون دارند/علت شیوع بالا اومیکرون

آگاهی از علائم مشترک مبتلایان امیکرون، به تشخیص و درمان هرچه سریع تر بیماری کمک بسزایی می‌کند، همچنین با شناخت علائم، از شیوع این بیماری جلوگیری می‌شود.

به گزارش مشهد فوری، آگاهی از علائم مشترک مبتلایان امیکرون، به تشخیص و درمان هرچه سریع تر بیماری کمک بسزایی می‌کند، همچنین با شناخت علائم، از شیوع این بیماری جلوگیری می‌شود.

موارد ابتلا به کووید در سراسر دنیا بیش از پیش شده است، زیرا امیکرون قابلیت انتقال پذیری بالایی دارد و به سرعت در کل دنیا پراکنده شده است. طبق گفته پزشکان شما باید علائم امیکرون را بشناسید و از آن اطلاعات کافی داشته باشید تا در صورت ابتلا به آن، سریع تر متوجه شوید.

طبق گفته پزشکان، هنوز در حال یادگیری اطلاعات زیادی در مورد سویه امیکرون هستیم اما چیزی که خیلی واضح است، این است که این ویروس سرعت انتقال و پراکندگی و تکثیر بسیار بالایی دارد. در نتیجه خیلی راحت تر فرار می‌کند و دیگران را هم درگیر می‌کند. سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری‌‌ها بر این باور است افرادی که به سویه امیکرون کرونا مبتلا شده‌اند، به راحتی این ویروس را به دیگران انتقال می‌دهند؛ حتی اگر واکسینه شده یا بدون علائم باشند.

علائم سرماخوردگی، علامت مشترک مبتلایان اومیکرون

بسیاری از افراد مبتلا به امیکرون علائمی شبیه به سرماخوردگی معمولی دارند. در مطالعه‌ای در نروژ به این نتیجه رسیدند که افراد مبتلا به امیکرون که واکسینه هم شده بودند، علائم مشابهی داشتند. رایج‌ترین علائم آن‌ها شامل سرفه در 83 درصدشان، آبریزش بینی و گرفتگی بینی در 78 درصد، خستگی و سستی بدن در 74 درصد، سوزش گلو در 72 درصد، سر درد 68 درصد، تب در 54 درصد، کاهش حس چشایی در 23 درصد و کاهش حس بویایی در 12 درصدِ آن ها دیده شده است و هیچ کدام نیاز به بستری شدن پیدا نکردند.

افراد واکسینه نشده هنوز هم به بستری شدن نیاز پیدا می‌کنند

طبق اطلاعات موجود از سمت کسانی که در مراکز درمانی فعالیت می‌‌کنند و در اورژانس‌ها و بیمارستان‌‌ها هستند، اعلام کرده‌‌اند که موارد شدید از این بیماری هم وجود دارند که نیاز به بستری شدن دارند و مربوط به افرادی می‌شود که واکسن تزریق نکرده‌اند.

تست امیکرون جهش‌ها را شامل می‌شود و بیشتر از میزان ابتلا به دلتا و آلفا است اما این جهش‌ها خیلی راحت مورد تست و آزمایش قرار می‌‌گیرند‌. بعضی از تست‌های آنتی ژن که خیلی سریع انجام می‌شوند و حساسیت کمتری در تشخیص امیکرون دارند، هم برای آن ها انجام می‌‌شود و شاید نتیجه منفیِ کاذب داشته باشند.

سازمان غذا و داروی جهان قصد دارد که این تست‌‌های مختلف را بررسی کند و برندها و کمپانی‌های معتبر را اعلام کند اما به طور کل زمانی که به کلینیک یا مرکز تست مراجعه می‌‌کنید، بسیار مهم است از فرد مورد نظر بپرسید آیا این تست، امیکرون را هم نشان می‌دهد یا خیر؟

چگونه امیکرون را درمان کنیم؟

هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری و مطالعه وجود دارد اما به طور کل درمان‌‌های مختلفی پیش روی ماست که می‌توانیم از طریق آن سیستم ایمنی را تقویت کنیم و مدت زمان بیماری را کوتاه‌تر کنیم. شرکت فایزر هم بعضی از داروهای ضد ویروس را جدیداً تولید کرده که برای امیکرون مناسب است و می‌تواند به سطح ویروس بچسبد و آن را کم کم از بین ببرد.

چگونه از سلامتی خودمان در برابر امیکرون مراقبت کنیم؟

طبق اطلاعات پزشکان مختلف از جمله دکتر فاوسی؛ اگر در وضعیتی بودید که شرایط‌تان خطرناک بود، از اعضای خانواده دوری کنید. هر کس که واکسن تزریق کرده باشد، در معرض خطر بسیار کمتری است و می‌تواند خیلی خوب برنامه‌های زندگی خود را پیش ببرد. سعی کنید از دستورات عمومی که برایتان اعمال می‌‌شود استفاده کنید، از آن‌ها پیروی کنید و به کاهش این پاندمی کمک کنید. فرقی ندارد که کجا زندگی می‌کنید، در هر صورت باید در سریع‌ترین زمان ممکن واکسن تزریق کنید. اگر در جایی زندگی می‌کنید که تعداد زیادی از مردم واکسن نزده‌اند، حتما ماسک n95 داشته باشید. سفر نروید، فاصله اجتماعی را حفظ کنید، از مکان‌های شلوغ دوری کنید، بهداشت دست و پا را خوب رعایت کنید و از زندگی خودتان و خانواده‌تان محافظت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا