اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

عضو شورای نگهبان: خدمت به قشر بزه‌کار نیاز به روحیه ایثارگری دارد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: خدمت‌رسانی به قشری از جامعه که بنا به عللی مرتکب جرم و بزه شده و آسیب دیده‌اند قطعا فرآیندی سخت، دشوار و دارای ظرافت است که نیاز به روحیه ایثارگرانه دارد.

به گزارش روز شنبه اداره‌کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان رضوی، عباسعلی کدخدایی در جریان بازدید از زندان مرکزی مشهد افزود: کار در زندان نوعی ایثار و جهاد است و آنچه در زندانها مشاهده می شود این است که زندانبانان ما در این شرایط به واسطه نوع خدمتشان در معرض آسیب های فراوانی قرار دارند.

وی در جمع کارکنان و مدیران زندان مشهد گفت: شما وظایف انسانی و سازمانی خود را به بهترین شکل اانجام می دهید و فضایی مناسب برای اصلاح و تربیت زندانیان فراهم کرده اید که قابل قدردانی است و قطعا اَجر کارهای سخت و دشوار در محضر خداوند بیشتر است.

عضو حقوقدان شورای نگهبان با تاکید بر بهره‌گیری از ظرفیت های قانونی در کاهش جمعیت کیفری گفت: شرایط اجتماعی و اقتصادی در تولید جرم و بزه، نقش مستقیمی دارد و لازم است تا دستگاه های متولی در این خصوص با نگاه علمی و بررسی کارشناسی اقدامات حمایتی و پیشگیرانه انجام دهند.

کدخدایی پس از بازدید از اندرزگاه های محل سکونت زندانیان و مجموعه ورزشی، با حضور در گود زورخانه زندان مرکزی مشهد در آیین آزادی هشت زندانی جرائم مالی غیرعمد نیز شرکت کرد.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان رضوی نیز با ارائه گزارشی از اقدامات جاری در مجموعه زندان های استان گفت: ما به عنوان زندانبان، وظایف خود را به بهترین شکل ممکن انجام می دهیم تا زندانیان به درستی در چرخه بازپروری اجتماعی و فرهنگی قرار گیرند.

سعید سرباز جانفدا خاطرنشان کرد: برای اصلاح و تربیت واقعی اقدامات مزبور کافی نیست و در موضوع زندان و زندانی، جامعه و نهادهای اجتماعی هم وظایفی دارند و باید نقش موثری ایفا کنند تا محصول نهایی، مطلوب باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا