اخبار خراسان رضویداخلیسیاسی

عده‌ای در فضای مجازی با سیاه‌نمایی آبروی نظام را می‎‌برند

امام جمعه مشهد گفت: عده‌ای در فضای مجازی شروع می‌کنند به سیاه نمایی کردن که دلار و ارز و دارایی، و گرانی و … چنان شد این‌ها که به نفع دشمن دارند آبروی نظام را می‌برند اگر بنا شد روزی دشمن مسلط شود آیا دنیای آبادی دارند؟ دلار ارزان و شکم سیر دارند؟

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار کرد: شما سلطه استکباری آمریکای ناپاک را بر عراق و افغانستان  دیدید که چه کردند بر سر مردم؛ اینکه یک عده آدم‌هایی که یا مزدور دشمن هستند یا ناآگاهانه در زمین دشمن بازی می‌کنند و در فضای مجازی شروع می‌کنند به سیاه نمایی کردن که دلار و ارز و دارایی، و گرانی و … چنان شد این‌ها که به نفع دشمن دارند آبروی نظام را می‌برند اگر بنا شد روزی دشمن مسلط شود آیا دنیای آبادی دارند؟ دلار ارزان و شکم سیر دارند؟

امام جمعه مشهد افزود: امروز روز هفدهم دی ماه سالروز روز نکبت کشف حجاب رضاخانی در سال 1314 است یعنی 86سال گذشته در چنین روزی در نظام استعماری و استکباری رضاخانی برنامه کشف حجاب در طی یک جشن سراسری شد و در تمام کشور فرمان کشف حجاب  اجباری صادر شد.

وی تصریح کرد: مسئله کشف حجاب یک نقطه سیاه  از جنایات حکومت رضاخانی در تاریخ این کشور است جنایانی که  تحت عنوان کشف حجاب در مملکت مرتکب شدند و نوامیس مردم را مورد هتک قرار دادند ما در ایام دهه فاطمیه اشک می‌ریختیم و برسینه می‌زدیم به خاطر اینکه هتک حرمت صدیقه اطهر شد هتک حرمت کنیزان فاطمه به وسیله جانی ناپاکی مانند رضاخان که مزدور بی جیره و مواجب انگلیسی‌ها بود در 17دی ماه صورت گرفت.

آیت‌الله علم‌الهدی یادآورشد: برادرم نقل می‌کرد که از نزدیک شاهد بوده است که در فلکه حضرت رضا(ع)  دیدم پاسبان رضاخانی به خانمی حمله ور شد اول چادرش را کشید و شروع به فرار کرد  پاسبان دوید و خود را به این خانم رساند و تنها روسری از سرش نکشید بلکه مقدار زیادی از موهای سر این خانم باروسری کنده شد و خانم روی زمین غش کرد و او روسری را وسط خیابان انداخت و باد موها را اینور و آنور می‌برد و مردم فقط نگاه می‌کردند این بی تفاوتی جنایت را به سرنوشت مردم مسلط کرد.

امام جمعه مشهد افزود: اینکه مردم نظاره‌گر چنین جنایتی باشند؛ چهل و دو سال است باد بر پرچم عزتمند نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌وزد بخاطر شهامت و غیرت و مردانگی  و مقاومت مردم در پای ستون خیمه این نظام است.

وی گفت: بی تفاوتی مردم در آن زمان یک مزدور جلاد چکمه به پای انگلیسی مانند رضاخان را بر مردم چنان مسلط کرد که در برابر چشمان همه این جنایت را انجام داد و کسی حرفی نزد؛  این بی تفاوتی مردم و امروز غیرت و مردانگی شما مردم؛ غیرت مردم اثرگذار است اینکه نوامیس مردم مورد هتک  قرار گرفت اما عده از مردم بی تفاوت بودند.

آیت‌الله علم الهدی افزود: اگر روزی مردم ما در مقابل دین و جریان روحانیت و در مقابل اقتدار دین و نظام دین بی تفاوت شوند و دشمن خدا بر مردم مسلط شود حداقل هتک حرمت به نوامیس شماست؛ دشمن اگر مسلط شود رحم نمی‌کند تمام برنامه‌های رضاخانی تجاوز و هتک به مردم بود و از بین بردن هستی مردم و این مسائل متاسفانه در تاریخ درست نقش نبسته است. مردمی که دینشان در این شرایط بود و حجاب و دینشان مورد هتک جاسوسان انگلیسی بود دنیایشان آباد بود؟ شکمشان آباد بود؟ این مردم زندگیشان نیز دچار قحطی شده بود و نان پیدا نمی‌کردند و علف به جای گندم نانوایی‌ها به مردم می‌دادند. نانِ خوردن و لباس نداشتند و دنیا نداشتند؛ شما فکر می‌کنید اگر مردم روزی دین نداشته باشند دنیا دارند؟ 

امام جمعه مشهد گفت: روزی دلار هفت تومان بود و مملکت را آمریکا گرفته بود، امریکا را بیرون کردید و دلار شد بیست و چند هزار تومان این معیار ارزیابی است؟ روزی که دلار هفت تومان بود و امریکا مسلط بود یک کارگر مزد یک روزش را با یک سوم آن می‌خواست ناهار بخورد بیشتر از یک نان و پنیر انگور نمی‌توانست بخورد این زندگی مردم بود اما امروز یک کارگر با یک سوم مزد یک روزش می‌تواند حداقل یک چلوکباب بخورد اگر اهل شکم و معیشت هستید و اینطوری می‌خواهید یک نظام را ارزیابی کنید اما اقتدار جهانی‌اش را ملاک یک نظام نگیرید و سلطه امریکا را در منطقه خاورمیانه به حساب اقتدار نگذارید این ارزشی که از نظر توانمندی‌های نظامی  پیدا کرده که دنیای استکبار از موشک آن می‌ترسد و فرار می‌کند به حساب نظام نگذارید اگر اهل شکم هستید بروید شکم آن روز مردم را با امروز تحلیل کنید نه فقط دلار را.

وی افزود: اگر دشمنان خدا بر ما مسلط شوند دین نداشته باشیم هیچ چیزی در این مملکت نداریم صدیقه اطهر (س) آموزگارمان، راهبردسازمان و جهاد فاطمی مرز نشناسی در مقاومت است تا کجا مقاومت کنیم در برابر دشمن، مقاومت مرز ندارد تا مقاومت زهرایی و جهاد فاطمی دارید عزت دارید از عزیرانی که با یک دنیا ایمان و اعتقاد در مذاکرات با جریان‌های غربی بحث می‌کنند برای کاهش هزینه مقاومت مذاکره ایراد ندارد تا هزینه کمتری برای مقاومت بدهیم نه اینکه فکر کنید باید مذاکره کرد و دشمن ستیزی را از بین برد؛ دشمن ستیزی سنت زهرا (س) است و این مردم شیعه فاطمه(س) هستند و فاطمیه گرفتند. 

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: دشمن ستیزی و استکبار ستیزی برای ما یک اصل است و در این دشمن ستیزی مقاومت ما باید مقاومت حضرت زهرا(س) باشد یعنی مقاومت مرز‌نشناس؛ اگر می‌خواهید سر میز مذاکره بنشینید در حدی باشد که هزینه مقاومت را کم کنید نه اینکه  دشمن ستیزی را حل کنید چرا که قابل حل نیست و در خط دشمن ستیزی و استکبار ستیزی مقاومت مرز ندارد.

گناه کردن در سیره حضرت زهرا(س) جایگاهی ندارد

امام جمعه مشهد در خطبه‌های عبادی اظهار کرد: با اینکه امروز دومین روز شهادت مظلومانه صدیقه اطهر(س) است و ایام فاطمیه متعلق به ایشان است لذا رفتار شخصی را از سیره حضرت زهرا(س) بیان می‌کنیم.

وی افزود: تقوای عملی در رفتار شرعی ترک گناه است وجود حضرت زهرا(س) معصوم است و گناه کردن در سیره ایشان جایگاهی ندارد اما آنچه در وجود ایشان باید مورد توجه قرار داد نظام زندگی فضیلت بار ایشان  است آنچه در زندگی معمولی ما زمینه گناه می‌شود در سیره ایشان مطرح است و بانوی دو عالم به موضوعاتی اشاره دارند که در زندگی معمولی ما زمینه گناه را فراهم نکند و گناه را از بین ببرد.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: پیامبر اکرم روزی از اصحاب خود سوال کردند که بهترین زن‌ها کدام زن است و سلمان یکی از اصحاب از صدیقه اطهر پرس وجو شدند و ایشان فرمودند بهترین زن‌ها زنی است که ملازم کانون خانه و خانواده باشد و مردی او را نبیند و او نیز مردی را نبیند.سلمان گفت تا این جمله را در جمع اصحاب گفتم رسول الله فرمودند این جواب بوی وحی می‌دهد از کجا آوردی عرض کردم از فاطمه(س) پرسیدم.

امام جمعه مشهد عنوان کرد: زمینه گناه اختلاط زن و مرد است و اینکه محرم و نامحرم  در روابط اجتماعی و مسائل خانوادگی بی باکانه باهم ارتباط برقرار کنند زمینه گناه را فراهم می‌سازد و در سیره حضرت زهرا (س) از بین بردن زمینه اینگونه گناهان مطرح است امروز باید زمینه معصیت و گناه را از بین برد چرا که بسیاری از خانواده‌ها دچار انحراف شده‌اند و سیره حضرت زهرا(س) زمینه گناه را از بین می‌برد.ریشه طلاق و ناسازگاری بین زن و مرد باعث تمام مشکلات در زندگی است و سیره حضرت زهرا در جریان زندگی سازگاری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا