اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

عدالت‌خواهی و ظلم‌ستیزی زمینه ظهور را فراهم می‌کند


به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر جمعه در خطبه‌های نمازجمعه مشهد مقدس ضمن تبریک میلاد مسعود بقیه الله (ع)، اظهار کرد: از برادران و خواهرانی که امروز از میدان شهدا تا حرم مطهر با چشمان گریان به دنبال آقایشان امام زمان حرکت کردند برای عرض تبریک به ساحت امام هشتم و نمایش نماد انتظار، تشکر می‌کنم.

وی با بیان این‌که هرجا واقعأ با دلدادگی اشک می‌ریزید توجهات خود حضرت است، ادامه داد: از پیغمبر اکرم نقل شده «اگر از عمر دنیا یک روز باقی نماند، در همان یک روز مردی از اهل بیت من مبعوث خواهد شد. دنیا را پر از عدل و داد می‌کند همانطور که پر از ظلم و جور شده باشد»؛ یک عده افراد کوتاه‌فکر و ناآگاه می‌گویند هر نوع اقدام اصلاحی و حرکت مبارزاتی با استکبار و ظالم برای اصلاح مفاسد فایده ندارد چون تا زمین پر از ظلم و جور نشود امام زمان نمی‌آیند.

امام جمعه مشهد مقدس در تشریح این روایت، خاطرنشان کرد: وقتی همه اهل زمین عدالت‌خواه و استکبارستیز بشوند، آن‌وقت زمین پر از ظلم و جور می‌شود به این معنا که اگر مردم استکبار و حاکمیت ظلم را قبول کردند، خودشان جزو ظالمین هستند و دیگر ظالم با آنان کاری ندارد اما وقتی مردم قیام می‌کنند و استکبارستیز و ظلم ستیز هستند، مستکبر و ظالم این مردم را می‌کشد و براندازی می‌کند، اینجا ظلم و جور زیاد می‌شود.

وی به جنایت رژیم آل سعود در به شهادت رساندن شیعیان عربستان اشاره و بیان کرد: اگر شیعیان منطقه شرقی عربستان به امام زمان کاری نداشتند و با ظلم مبارزه نمی‌کردند، بچه ۱۷ ساله‌شان را گردن نمی‌زدند؛ یک بچه ۱۲ ساله را به چه جرمی پنج سال زندانی کردند که در ۱۷ سالگی گردن او را بزنند؟

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: پر شدن دنیا از ظلم و جور در حقیقت به‌خاطر این است که مردم ظلم‌ستیز و استکبارستیز هستند پس هرچه ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی در دنیا بیشتر بشود، ظلم و جور استکبار نیز بیشتر می‌شود.

وی افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب، الان در یک پیچ تاریخ قرار داریم یعنی تاریخ دنیا به یک طرف می‌رود و یک مرتبه مسیرش را عوض می‌کند؛ قبل از پیروزی انقلاب مقدس اسلامی، دنیا به یک طرف می‌رفت و الان هم در روی کره زمین این‌طور است که حاکمیت ظلم، قدرت جنایت، ماده‌پرستی و الحاد به یک طرف می‌رود اما یک مرتبه دنیا و تاریخ پیچ می‌خورد و مسیرش عوض می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی به پیام مقام معظم رهبری به پنجاه و ششمین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا اشاره کرد و گفت: بعد از جنگ جهانی دوم، اسرائیل را برای جمع کردن سفره اسلام از این منطقه ایجاد کردند، ۷۰ سال از آن روز می‌گذرد و می‌بینید امروز اسرائیل به چه ذلت، نکبت و به چه شکستی افتاده است.

وی با تأکید بر این‌که این حوادث بخشی از پیچ تاریخ است، اظهار کرد: این پیچ تاریخ به نقطه‌ای متوجه است که دنیا عدالت‌خواه می‌شود، دنیا به جایی می‌رسد که جز حاکمیت الهی، هیچ چیز نمی‌تواند عدالت و انسانیت را در ان تأمین کند و مردم در خط اجرای حاکمیت الهی به دنبال مظهر خدا می‌گردند، مظهر خدا در روی کره زمین نیز آن آقای پس پرده‌نشینی است که همه زمینه‌ها را خودش فراهم می‌کند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا