اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

طرح ویژه ترافیک نوروزی شهر مشهد به تصویب رسید

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- طرح جدید سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد برای خدمات رسانی بهتر به زائران و مجاوران در هسته مرکزی و محورهای منتهی به شهر در ایام نوروز ۱۴۰۱ به تصویب شورای همتای استان رسید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی روز جمعه در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ با اشاره به مصوبات نشست شورای همتای استان گفت: طرح سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد مبنی بر مدیریت ترافیکی هسته مرکزی شهر در ایام نوروز مورد تصویب این شورا قرار گرفته است.
جواد خدایی افزود: این طرح شامل ساماندهی محورهای با اهمیت در ایام نوروز بویژه محور مشهد – طرقبه – شاندیز و همچنین محور مشهد – بهشت رضوان و محور مشهد – بهشت رضا (ع) است.

وی ادامه داد: در ۲۵ اسفند ماه امسال بخشی از مسیر شارستان به سوی حرم مطهر رضوی در محدوده خیابانهای طبرسی تا شیرازی نیز به بهره برداری می‌رسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: در ایام نوروز تلاش خواهد شد با همکاری آستان قدس رضوی تسهیلات ویژه ای برای تردد توانیابان بویژه در زمان تحویل سال و سخنرانی احتمالی رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر رضوی در نظر گرفته شود.

وی افزود: علاوه بر توقفگاه های خودرو موجود در اطراف بارگاه منور رضوی، ۱۳ موقعیت نیز برای توقف خودرو در گستره ای به مساحت ۳۵ هزار مترمربع شناسایی شده که برای ایام نوروز آماده سازی می شود.

خدایی ادامه داد: همزمان با ایام نوروز کمیته اطلاع رسانی در خصوص نحوه اجرای طرحهای ترافیکی با محوریت سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد و پلیس تشکیل می شود تا اطلاع رسانی لازم را انجام دهد.

وی گفت: قرار است شهرداری مشهد معابر منتهی به حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) و مسیرهای تشرف به این حرم مطهر را نشانه گذاری کند تا زائران به راحتی بتوانند به مسیرهای تشرف دسترسی پیدا کنند.

معاون استاندار خراسان رضوی افزود: در ایام نوروز در صورتی که محدودیتهای کرونایی ایجاد نشود، دسترسی به بهشت رضا (ع) و بهشت رضوان از طریق آزادراه شهید شوشتری به صورت رفت و برگشت مهیا می شود که پلیس راه در این زمینه اطلاع رسانی لازم را خواهد داشت.

وی ادامه داد: پیش از این معابر منتهی به هسته مرکزی شهر با نیوجرسی مسدود می شد اما قرار است برای ایام نوروز محورهای اصلی و منتهی به حرم مطهر رضوی با محوریت شهرداری به راه بند مکانیکی تجهیز شود.

خدایی گفت: تلاش خواهد شد عملیات اجرایی بولوار امام رضا (ع) در ورودی طرقبه نیز ۲۳ اسفند ماه امسال به بهره برداری برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا