اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

طرح ملی «قرار دوازدهم» با توزیع ۵۰۰۰۰ بسته معیشتی در کشور آغاز شد


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، رضا معممی‌مقدم در مراسم افتتاحیه طرح ملی «قرار دوازدهم» که همزمان در بقاع متبرکه سراسر کشور در امام‌زاده غیاث‌الدین محمد (ع) مشهد برگزار شد، اظهار کرد: طرح ملی «قرار دوازدهم» با نام و یاد امام زمان (عج) دوازدهم هر ماه در ۵۴۰ بقعه متبرکه کشور اجرا می‌شود و در مرحله اول اسفند ماه سال جاری بالغ بر ۵۰ هزار بسته معیشتی از عوائد موقوفات و کمک خیرین تهیه و میان اقشار آسیب‌پذیر توزیع می‌شود.

مدیر کل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: اوقاف خراسان رضوی اقدامات ارزشمندی انجام می‌دهد که الگویی برای ادارات اوقاف در سایر استان‌ها است و طرح قرار دوازدهم برگ زرینی از حوزه خدمات اجتماعی در کارنامه سازمان اوقاف است.

وی پیرو سخنرانی مقام معظم رهبری در سال جاری، گفت: خدمات اجتماعی امروز جهاد تلقی می‌شود، زمانی جهاد حضور در جنگ بود اما امروز جهاد، جهاد مواسات و شما جهادگر هستید؛ همچنین چیستی قرار دوازدهم استمرار مواسات به صورت منسجم است یعنی در طول ماه، «مهدی یاور» جذب کنیم و اینها با کمک خیرین اقدام به تهیه بسته می‌کنند تا در یک روز مشخص به دست نیازمندان برسد و این انسجام بسیار مهم است.

معممی‌مقدم با بیان این‌که این طرح به گونه‌ای طراحی شده که در تهیه بسته‌های معیشتی از مشارکت مردم بهره‌مند شویم، افزود: ما می‌خواهیم متکی به مهدی یاوران باشیم تا مشارکت‌های مردمی جذب و تبدیل به بسته شود و به دست نیازمندان برسد.

مدیر کل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: بر اساس هدف گذاری انجام شده در ۱۹۷ بقعه شاخص سطح یک باید حداقل ۱۱۰ مهدی‌یاور را شناسایی، سازماندهی و جذب کنند و ۳۴۷ بقعه سطح دو حداقل باید ۷۰ مهدی یاور شناسایی، جذب و بکارگیری شوند و در مجموع هدف گذاری حداقلی ما به این صورت است که در ۵۴۰ بقعه در سال ۵۴۰ هزار بسته معیشتی را تهیه و بین نیازمندان توزیع می‌کنیم.

وی با تأکید بر هوشمندی در شناسایی افراد نیازمند، گفت: برخی از ذاکرین، مداحان، رانندگان و کارگر مهمان سراها و … به دلیل شرایط کرونا بیکار شدند و در وضعیت اقتصادی خوبی نیستند اما زبان تکدی گری ندارند لذا باید این افراد و جامعه هدف هوشمندانه شناسایی شوند.

معممی‌مقدم ترویج و تبلیغ مهدویت در زمان خاصی چون شعبانیه را ظلم به حضرت دانست و افزود: طرح قرار دوازدهم تمرینی برای ظهور است، امام زمان در دولت خود قطعاً عدالت اجتماعی را محقق خواهند کرد و یا همان بیانیه گام دوم انقلاب است.

مدیر کل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: امروز بالغ بر ۵۰ هزار بسته در ایران توزیع می‌شود و افتتاحیه این طرح ملی در مشهد رقم خورد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا