اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

طرح ملی عدالت و تعالی در سلامت کشور با حضور وزیر بهداشت در مشهد آغاز شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- طرح ملی عدالت و تعالی در تحول سلامت کشور طی مراسمی روز جمعه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم پایانی همایش روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور در مشهد آغاز شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی سخنانی در این مراسم گفت:طرح ملی عدالت و تعالی در تحول سلامت با هدف توسعه کمی و کیفی عادلانه شاخص های سلامت و آموزش‌ پزشکی نتیجه تلاش دانشمندان، اساتید و افراد فعال در حوزه سلامت است که با افتخار از جوار بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج (ع) در کشور آغاز  می شود. 
دکتر بهرام عین اللهی با بیان این که توسعه کمی و کیفی عادلانه شاخصهای سلامت و آموزش پزشکی از مهمترین اهداف این طرح است افزود: اهداف کلی این طرح در قالب یک کتاب تدوین شده است که به صورت مجموعه کتاب به تمامی روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور ابلاغ می شود تا با اجرای آن بتوانیم به اهداف دولت سیزدهم در عرصه بهداشت و سلامت دست یابیم.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر گسترش شبکه بهداشت و دسترسی عادلانه مردم به خدمات سلامت اضافه کرد: تقویت، بازآرایی و گسترش نظام شبکه سلامت کشور یکی از مهمترین ویژگی این طرح به شمار می رود. 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: توسعه عدالت آموزشی، درمانی، پژوهشی، توزیع عادلانه و متوازن نیروی انسانی، تقویت نظام بیمه پایه سلامت، تقویت و ارتقای کمی و کیفی پژوهشهای کاربردی مبتنی بر نیاز مردم، تامین منابع پایدار و بازنگری ساختار، اجتماعی کردن سلامت با همکاری و مشارکت تمامی سازمانها و استفاده حداکثری از خیران سلامت از ویژگیهای مهم این طرح است.

عین اللهی افزود: حرکت به سمت خود کفایی کشور در دارو، واکسن و تجهیزات، حمایت از شرکتهای دانش بنیان، تقویت و بازسازی اورژانس های پیش بیمارستانی، افزایش بهره وری خدمات در نظام سلامت و حداکثر استفاده از مراکز دولتی، تغییر نظام سلامت از درمان محوری به پیشگیری، هوشمندسازی و یکپارچگی نظام سلامت، ارتقای سواد سلامت جامعه در راستای افزایش خود مراقبتی فعال و اصلاح سبک زندگی و مبارزه با فساد و تعارض منافع از دیگر محورهای طرح ملی عدالت و تعالی در تحول سلامت به شمار می رود.

همایش روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور که از روز چهارشنبه در سالن همایشهای مدافعان سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال برگزاری است امروز پایان یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا