اجتماعیاخبار خراسان رضویسلامت و بهداشت

طرح مدیریت هوشمند تخت‌های بستری بیماران کرونایی اجرا می‌شود

جانشین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اجرای طرح مدیریت هوشمند تخت‌های بستری بیماران مبتلا به کرونا در مناطق زیر پوشش این دانشگاه خبر داد و گفت: بر اساس تفاهمنامه منعقد شده در صورت نیاز از ظرفیت بیمارستان‌های غیر دانشگاهی نیز استفاده می‌شود.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، دکتر ایوب توکلیان از اجرای طرح مدیریت هوشمند تخت‌های بستری بیماران مبتلا به کرونا در مناطق زیر پوشش این دانشگاه خبر داد و اظهار کرد: براساس تفاهمنامه منعقد شده در صورت نیاز از ظرفیت بیمارستان‌های غیر دانشگاهی نیز استفاده می‌شود.

رئیس کمیته مراقبت و درمان قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این که ضریب اشغال تخت مراکز درمانی به صورت ۲۴ ساعته پایش می‌شود افزود: بر اساس این برنامه از ایجاد ازدحام و بروز بار اضافی به یک بیمارستان جلوگیری و بیماران به تناسب تخت‌های بستری و ظرفیت و امکانات زیر ساختی در تمامی بیمارستان‌ها توزیع می‌شوند.

وی اضافه کرد: با اجرای این طرح ضمن ارتقای کیفیت خدمات، خدمت رسانی به بیماران غیر کرونایی و آموزش دانشجویان نیز طبق روال گذشته انجام می‌شود. بر اساس سیاست معاونت درمان، بیماران مبتلا به کووید-۱۹ به گونه ای توزیع می‌شوند که متناسب با ظرفیت‌ها و تفاهمنامه‌های قبلی با بیمارستان‌ها و  همچنین ظرفیت بیمارستان‌های غیردانشگاهی نیز استفاده می‌شود که در این خصوص داده‌های برخط از شرایط حاضر بیمارستان‌ها می‌تواند کمک شایانی داشته باشد.

توکلیان در خصوص آمادگی مراکز درمانی و امکانات مراکز درمانی برای خدمات رسانی به بیماران با توجه به قرمز شدن شهر مشهد اظهار کرد: نوسازی و تامین تجهیزات پزشکی به خصوص دستگاه  سی. تی. اسکن در بیمارستان‌ها در دستور کار قرار دارد و  بیمارستان‌های قائم(عج) و امام رضا(ع) در ارائه خدمات به بیماران مشکلی ندارند.  

رئیس کمیته مراقبت و درمان قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص تزریق رمدیسیویر در مراکز سرپایی افزود: در حال حاضر برنامه ریزی برای راه‌اندازی مراکز سرپایی تزریق این دارو در دستور کار قرار گرفته است تا دسترسی مردم با توجه به استانداردها و پروتکل‌ها مناسب باشد و در صورت نیاز به زودی لیست مراکز مجوزدار سرپایی را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در مدیریت هوشمند تخت باید به سمتی برویم که بیمارستان‌ها از تعداد بیماران غیر اورژانسی بکاهند تا در صورت افزایش تعداد بیماران برای بستری بتوان ضمن پاسخگویی به بیماران از فرسودگی و خستگی کادر درمان جلوگیری کرد.  

توکلیان همکاری مردم را مهمترین رکن کنترل موج ششم کرونا و جلوگیری از آسیب‌های ناشی از آن عنوان کرد و گفت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، اجتناب از حضور در دورهمی‌ها و حفظ فاصله اجتماعی و واکسیناسیون کامل از مهمترین راهکارهای پیشگیری از ابتلا به کرونا به ویژه سوش اومیکرون به شمار می‌رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا