اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

طرح قرار دوازدهم و توزیع ۲۶۰۰ بسته معیشتی در خراسان رضوی

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: در دومین مرحله از طرح “قرار دوازدهم” بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ بسته معیشتی به ارزش افزون بر ۱۱ میلیارد ریال تهیه و بین نیازمندان این استان توزیع می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمد احمدزاده روز جمعه در مراسم مرحله دوم از طرح ملی قرار دوازدهم که در بقعه متبرکه خواجه اباصلت مشهد برگزار شد، افزود: طرح ملی قرار دوازدهم که از  12 اسفندماه پارسال در خراسان رضوی همزمان با کشور آغاز شده است، در راستای ارائه خدمات اجتماعی هماهنگ و منسجم و ساماندهی مساعدت‌های بقاع متبرکه و موقوفات اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: در این چهارچوب بیش از ۱۰ میلیارد ریال برای برپایی سفره‌های افطاری ساده در ماه مبارک رمضان آماده  شده است که با حمایت افراد نیکوکار شاهد افزایش و اقدامات بهتری در این مسیر خواهیم بود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با بیان اینکه تمام اقدامات انجام شده در طرح قرار دوازدهم با نام حضرت مهدی (عج) است، اظهار کرد: قرار دوازدهم به نام و یاد امام دوازدهم برای دستگیری از افراد کم برخوردار با ارائه خدمات اجتماعی اجرا می شود که در نخستین مرحله از این طرح بیش از ۳ هزار بسته معیشتی به همّت خیران، مراکز افق و هیات امنای بقاع متبرکه استان تهیه و توزیع شد.

حجت الاسلام احمدزاده خاطر نشان کرد: ارائه خدمات اجتماعی در قالب طرح قرار دوازدهم شامل کمک‌های معیشتی، آزادی زندانیان، تهیه جهیزیه، پیگیری درمان افراد معتاد، ایجاد پایگاه‌های سلامت و کمک به دارو و درمان افراد کم برخوردار، تهیه لوازم ضروری زندگی، عقد قرارداد با نانوایی‌ها در مناطق محروم جهت پخت رایگان و توزیع بین افراد کم برخوردار، تهیه پوشاک و لوازم ضروری زندگی و وسایل کمک آموزشی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا