اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

طرح توسعه شبکه فیبر نوری در خراسان رضوی بهره‌برداری شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- طرح توسعه شبکه فیبر نوری FTTX خراسان رضوی روز دوشنبه با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، همزمان با سراسر کشور طی آیینی در محل مرکز تلفن انقلاب مشهد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ در این مراسم ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری در سراسر کشور به بهره برداری رسید که هشت تا ۱۰ درصد آن متعلق به استان خراسان رضوی است.
مدیر مخابرات منطقه خراسان رضوی در این مراسم گفت: FTTX  شبکهٔ پهن‌ باند است که از فیبر نوری برای تأمین تمام و یا بخشی از اتصال مورد نیاز در ارتباطات نهایی مخابراتی استفاده می‌کند.
حسن اروجی افزود: به دلیل ظرفیت بیش‌تر کابل‌های نوری در حمل دیتا نسبت به کابل‌های مسی، به خصوص در مسافت‌های طولانی‌تر، شبکه‌های تلفنی مسی در حال جایگزین شدن با فیبر نوری هستند.

طرح توسعه شبکه فیبر نوری در خراسان رضوی بهره‌برداری شد

وی بیان کرد: امروز شاهد افتتاح ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری FTTX در سطح کشور هستیم که حدود ۱.۵ تا ۲ میلیون پورت از این میزان مربوط به استان خراسان رضوی است.
اروجی خاطرنشان کرد: تاکنون خراسان رضوی مجهز به ۲۵ هزار پورت فیبر نوری بوده است که طرح توسعه شبکه فیبر نوری در این زمینه از اهمیت بسزایی برخوردار است.
وی گفت: امروزه بیشتر ادارات، بانک‌ها، کارخانجات و هتل‌ها توسط مخابرات به فیبر نوری متصل و محدودیت پهنای باند آنها برطرف شده است.
مخابرات خراسان رضوی هم‌اکنون ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار مشترک تلفن ثابت و ۶ میلیون مشترک تلفن همراه اول را زیر پوشش دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا