اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

طرح «تحکیم و تعالی خانواده» تصویب شد


به گزارش خبرنگار مهر، موسی‌الرضا حاجی‌بگلو ظهر دوشنبه در پایان سی‌وپنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به تشریح مصوبات این جلسه پرداخت و اظهار کرد: براساس طرح «تحکیم و تعالی خانواده» شهرداری مکلف شده به استناد اصل دهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، سیاست‌های کلی خانواده و جمعیت ابلاغی مقام معظم رهبری، قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، نقشه مهندسی فرهنگی کشور و سیاست‌های تشکیل،تحکیم و تعالی خانواده (مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور) و مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، به منظور الگوسازی خانواده اسلامی-ایرانی، تحکیم خانواده و کاهش طلاق، تعالی و ایمن سازی نهاد خانواده و جمعیت مطلوب، با به کارگیری تمامی ظرفیت‌ها و امکانات مادی و معنوی در اختیار خود و با هماهنگی و مشارکت دستگاه‌های ذیربط، حداکثر طی مدت دو ماه نسبت به تدوین لایحه‌ای در این خصوص اقدام و به شورای اسلامی شهر ارائه کن د.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: لایحه حمایتی شهرداری از کارگران و کارکنان شهرداری مشهد که در حین خدمت دچار حادثه و نقص عضو می‌شوند و فوت می‌کنند، دیگر مصوبه امروز شورای شهر بود.

وی افزود: براساس این مصوبه، اگر حادثه منجر به نقص عضو درحین کارکه منجر به از کار افتادگی دائم شود، کمک بلاعوض معادل ۳۰ درصد نصاب معاملات جز، به کارگر پرداخت می‌شود؛ چنانچه نقص عضو منجر به از کار افتادگی دائم نشود، کمک بلاعوض ۱۰ درصد نصاب معاملات جزء و اگر منجر به فوت حین کار شود، کمک بلاعوض معادل ۵۰ درصد نصاب معاملات جزء خواهد شد که به خانواده کارگر متوفی پرداخت می‌شود.

حاجی‌بگلو بیان کرد: با توجه به شهادت دو روحانی مجاهد و فعال در حاشیه شهر مشهد، تغییر نام دو بولوار که محل سکونت این شهدا بوده، در دستورکار قرار گرفت.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد افزود: برهمین اساس و با تصمیم اعضای شورای شهر، بولوار صبا به نام «شهید محمد اصلانی» و بولوار پانیذ به نام «شهید محمدصادق دارایی» تغییر نام پیدا کرد.

وی اظهار کرد: در این جلسه، همچنین معبر فرعی۲۲بهمن ۵۰/۴ واقع دربلوارخواجه ربیع با حفظ شماره به نام شهیدحسن خانی سماغچه، معبر فرعی نسترن۲۰ واقع در خیابان فدائیان اسلام با حفظ شماره به نام شهید حسن کاظمی و معبر ثامن‌الائمه ۲/۱۴ واقع در بلوار امام خمینی‌(ره) با حفظ شماره به نام برادران شهید «مجید و حمید نجفی» نامگذاری شد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا