اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

طرح بزرگی در زمینه کسب و کار «خانواده محور» تدوین و اجرا می‌شود


به گزارش خبرنگار مهر، انسیه خزعلی شامگاه چهارشنبه در نشست با بانوان فعال در حوزه زنان و خانواده آستان قدس رضوی که در قالب هجدهمین سفر استانی دولت سیزدهم انجام شد، اظهار کرد: در زمینه کسب و کار خانواده محور هم طرح بزرگی تدوین شده که در سال ۱۴۰۱ اجرایی خواهد شد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: به دنبال ایجاد شبکه نخبگانی در راستای تحقق شعار امسال رهبر معظم انقلاب هستیم که در بخش های کارآفرینی، هنر، تولید، دانش بنیانی، اشتغال‌زایی به خصوص برای زنان فعالیت کنند.

وی بیان کرد: در زمینه طلاق و مسایل پیشگیری از آسیب‌های طلاق که متاسفانه در خیلی از استان‌ها و از جمله استان خراسان رضوی رو به افزایش است نیز برنامه‌هایی را داریم که بانوان می‌توانند کمک‌های مؤثری در این زمینه ارائه دهند.

خزعلی افزود: برنامه پیشگیری از آسیب‌های طلاق هم در برنامه چهار سال اول زوجین قرار می‌گیرد که این مشاوره‌ها در سال اول به صورت رایگان است و در سال‌های بعد برای دهک‌های یک تا چهار به صورت رایگان است که این مشاوران باید حتماً دارای مجوز باشند و یک هیئت علمی و یک هیئت نظارت بر کار این مشاوران و روانشناسان نظارت دارند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار کرد: با بیان اینکه حدود ۸۰ درصد وعده‌هایی که در خصوص زنان در خراسان رضوی داده شده بود انجام شده است، افزود: امید است در این سفر با اعتباراتی که تخصیص می‌یابد و شرایطی که قرار است داشته‌ باشیم و برنامه‌هایی که قرار است پیاده شود با همکاری بانوان فعال به‌صورت کامل و صددرصد انجام بشود.

وی افزود: اشتغال باید با مسئولیت‌های زنان در خانواده لحاظ شود و به دنبال این هستیم که نوع کاری که برای بانوان تعریف می‌کنیم یا نیمه وقت یا پاره وقت یا یک سوم وقت باشد تا در زمان باروری و رسیدن به فرزندان حالت انعطاف داشته باشد و بعد اگر خواستند تمام وقت کار کنند.

خزعلی بیان کرد: همچنین مساله مهدکودک‌ها و امکانات و شرایطی که بانوان بتوانند در کنار کارشان به خانواده خود برسند در برنامه‌های معاونت رییس جمهور در امور زنان و خانواده قرار دارد، همچنین برای مشاوران دینی و روان‌شناسان برنامه‌ریزی کردیم که دوره‌هایی را در معارف دینی برگزار کنیم که بتوانند مشاوره‌های دینی و تربیتی بدهند.

گفتنی است بعد از این نشست معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از مرکز بازپروری زنان و دختران توس در مشهد دیدن کرد و پای صحبت شماری از آنان نشسته و در جریان برخی مشکلات آنان از جمله نداشتن مدرک هویتی و مشکل در یافتن کار و ادامه تحصیل و اعتیاد والدین قرار گرفت.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا