اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

صدا و سیمای خراسان رضوی بیش از ۱۰ هزار دقیقه برنامه نوروزی تولید کرده است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد خدمات سفر خراسان رضوی گفت: صدا و سیمای استان برای ایام نوروز ۱۴۰۱، ۱۰ هزار و ۲۰۰ دقیقه برنامه رادیویی و تلویزیونی با مولفه های صلح و آشتی، تالیف قلوب و انس با حریم نورباران رضوی تولید کرده است.

محسن نصرپور روز سه شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگاران در نشست ستاد خدمات سفر خراسان رضوی افزود: این برنامه‌ها شامل هزار و ۲۰۰ دقیقه برنامه رادیویی و ۹ هزار دقیقه برنامه تلویزیونی است.

وی ادامه داد: در این برنامه‌ها رویکردهایی چون نشاط آفرینی، امید صادق، خوش‌بینی، جهت دادن آمال و آرزوها به سمت فضایل دینی و تقویت روحیه انسان دوستی و مساوات، تشویق به اصلاح ذات البین و آشتی و خویشتن‌داری، ولایتمداری و بصیرت افزایی دینی مورد توجه قرار گرفته است.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی گفت: تلاش شده حداقل یک سوم زمان برنامه‌ها به مولفه زائران و زیارت بپردازد و در برنامه های ضبط شده نیز گزارشهای ویژه ای از صحن و سرای رضوی و ارائه خدمات به زائران و مجاوران تهیه شود.

نصرپور افزود: برای عاشقان امام رضا(ع) و دلدادگان زیارت آن حضرت ارتباط زنده رادیویی و تلویزیونی بیش از ۳۰ مرکز صدا و سیما و ۲۲ شبکه سراسری و بین المللی با بیش از ۲ هزار دقیقه با مشهد پیش بینی شده است تا مشتاقان آن امام بتوانند از فضای معنوی حرم مطهر رضوی بهره مند شوند.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط خاص و محروم بودن بخشی از جامعه از تشرف به اماکن مذهبی و به ویژه حرم امام رضا(ع) با هدف زیارت از راه دور ویژه برنامه‌های مختلفی تدارک دیده شده است که پخش گزارش‌هایی از اماکن مقدس و مذهبی و مستندهای از امامزادگان از جمله این برنامه‌هاست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا