اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

شهید سلیمانی نگاه فراجناحی داشت

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: شهید سلیمانی از نگاه‌های تک‌بعدی و جریانی پرهیز داشت و بر جامع‌نگری و نگاه فراجناحی تاکید می‌کرد و با این دیدگاه، معتقد بود که منافع ملی و اساس نظام و حقوق مردم همواره باید در اولویت و حاکم بر سایر مسائل باشد.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری آستان قدس رضوی، مالک رحمتی در مجمع عمومی سالیانه شرکت سامان‌بازار رضوی وابسته به بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی افزود: شهید سلیمانی به دنبال مقصر، بهانه‌ و کمبود امکانات نبود، این شهید بزرگوار ثابت نمود که در کمترین زمان و با حداقل امکانات بیشترین موفقیت‌ها را می‌توان کسب کرد. نوع نگاه باعث می‌شود که در مکتب حاج قاسم هیچ بن‌بستی معنا نداشته باشد.

وی ادامه داد: هنوز با گذشت ۲ سال از شهادت سردار دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی، فقدان آن بزرگ‌مرد ایران زمین ،غمناک و اندوهگین است و یاد آن شهید عزیز که تمام‌قد برای سربلندی ایران اسلامی می‌زیست و برای رسیدن به اهداف و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی، زمان و مکان محدودیتی برایش نبود و شبانه روز در جهاد مستمر  بود، اشک‌ها را روانه می‌سازد.

قائم مقام تولیت آستان قدس گفت: الگو بودن آن بزرگ‌مرد وظیفه را برای تمام کسانی که امروز در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حال فعالیت هستند، سخت‌ می‌کند. در همه عرصه‌های کشور نیازمند حاج قاسم‌هایی هستیم که مجاهدانه و هوشمندانه شرایط حال حاضر مردم و کشور را درک کنند و جامعه را با ایجاد وحدت و یکپارچگی به مرحله توسعه، پیشرفت و تکامل سوق دهند.

رحمتی با بیان اینکه امروز یکی از مهم‌ترین مشکلات و نارضایی‌هایی که مردم این مرزو بوم از آن رنج می‌برند، مسأله معیشتی و اقتصادی است، افزود: این امر می‌طلبد که حاج قاسم‌هایی در این عرصه وارد شده و با نگاه و رویکردهای الهی مکتب شهید سلیمانی، گره از کار مردم باز کنند.

وی گفت: حاج قاسم‌ اگرچه آسمانی بود اما از خاک وطن‌مان، همین ایران اسلامی و از دامان مادران پاک همین دیار برخاست و شاید در این حوزه باید چشم‌های خود را بشوییم و جور دیگری به این صحنه نگریسته و میدان را فراهم کنیم تا حاج قاسم‌های متعددی را پرورش داده و شاهد رشد آن‌ها باشیم. در این زمینه، کافی است که مؤلفه‌های محبوبیت این شهید را در داخل و خارج از ایران و تأثیرگذاری آن بزرگوار در فضای وجودی خود و در فضای محیط کاری‌مان ایجاد کنیم که با اعتماد به جوانان مومن و انقلابی و کار جهادی این مهم عملیاتی می‌شود.

 وی، اخلاص در نیت، کلام و عمل را از جمله ویژگیهای بارز شهید سلیمانی برشمرد و گفت: خلوص الهی در همه کارهای شهید سلیمانی موج می‌زد و رمز موفقیت و ماندگاری و محبوبیت حاج قاسم عزیز، زندگی با اخلاص الهی است. در همین ایام  کوتاه خادمی در آستان قدس رضوی هم خلاصه‌ اعمال و رفتار این شهید تواضع، فروتنی، مهربانی و اخلاص الهی است. عشق او به اینکه بدون تکلّف، در میان مردم باشد درس بسیار بزرگ زندگی امام رضایی این شهید والامقام است.

قائم مقام تولیت آستان قدس گفت: این اصل ثابت شده است که هر جا انسان بتواند خود را ندیده و خداوند را در همه امورش ببیند، توانسته در نقشش مؤثر واقع شده و موفق باشد چراکه اعتبار همه امور به رنگ و بوی الهی آن است و هرچه کاری برای خداوند باشد به همان اندازه ماندگارتر و موثرتر خواهد بود.

رحمتی افزود: آنچه که حاج قاسم در رفتار و عملش به ما نشان داد این بود که همواره تابع محض ولایت بوده است. در واقع اثبات کرد که در این روزگار پیچیده‌ که دشمن از کوچک‌ترین فرصتی برای ضربه زدن به ستون و خیمه این نظام که ولایت فقیه است، غفلت نمی‌ورزد، عزّت مؤمن در تبعیت محض از ولایت است.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم رضایت امام زمان(عج) را داشته باشیم باید تابع محض ولایت فقیه باشیم. تاریخ چهار دهه گذشته ثابت کرده است هرجا که خود را با ولایت فقیه تنظیم کردیم موفق بوده و هرجا که به اشکال مختلف و کلمات متعدد و متجدد، مقابل ولایت اجتهاد کرده‌ایم و انحراف داشته‌ایم همان جا ضربه خورده‌ایم.

قائم مقام تولیت آستان قدس گفت: آنچه امروز به عنوان پیروان مکاتب امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب و حاج قاسم سلیمانی باید بدانیم این است که خود را تابع محض ولایت بدانیم که راه نجات همین تبعیت از ولایت فقیه است و امیدواریم از روح ایشان کمک گرفته و در این برهه از زمان وظیفه خود نسبت به این نظام را به نحو احسن و اکمل انجام دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا