اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

شهرداری مشهد مجوز انتشار ۱۰هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت را گرفت

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیر تامین مالی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد از درج نماد ۱۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت برای تامین مالی ۲ پروژه بزرگ شهری در فهرست معاملات ثانویه بورس خبر داد.

سید محمد عنبری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: با وجود منابع محدود اوراق مشارکت در کشور و حجم بالای متقاضیان که سبب ایجاد روند پیچیده و طولانی در فرایند دریافت مجوز و انتشار اوراق مشارکت می شود شهرداری مشهد موفق به اخذ این مجوز شد.

وی ادامه داد: از این مبلغ هفت هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت برای تکمیل خط سه قطار شهری و سه هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت برای توسعه و تکمیل سامانه حمل و نقل درون شهری منتشر شد.

مدیر تامین مالی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد گفت: این اوراق چهار ساله و مواعد پرداخت سود آنها هم هر سه ماه یک بار است.

عنبری افزود: همزمان با پیگیریها برای دریافت مجوز انتشار اوراق مشارکت، با بانکها هم برای تعیین بانک عامل انتشار اوراق وارد مذاکره شدیم که در نهایت عاملیت و ضمانت انتشار اوراق مرتبط به بانک صادرات و پذیره نویسی و بازارگردانی به شرکت تامین سرمایه سپهر واگذار شد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر اوراق مذکور با اخذ مجوز بورس و تعهد پرداخت ۵۰ درصد از اصل و سود توسط دولت با نمادهای مشهد ۰۳۱۲ و مشهد ۳۱۲ در فهرست معاملات ثانویه بورس درج شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا