اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

شهرداری باید فضای ورزشی امن برای بانوان فراهم کند


به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه سلیمی ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در محل شورای شهر مشهد با بیان اینکه شهرداری مشهد باید برای ایجاد فضای ورزشی امن برای بانوان اقدام کند، اظهار کرد: ۸۰۰ میلیارد ریال در بودجه ۱۴۰۱ شهرداری این کلانشهر به صورت ویژه به امور بانوان اختصاص یافته که البته در اصلاح بودجه ممکن است این رقم تغییر کند.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص منع ورود بانوان به ورزشگاه در دیدار ایران و لبنان گفت: درخواست پیگیری در این خصوص نیز از سوی کمیسیون به معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده داده شد.

وی با اشاره به تشکیل کمیسیون بانوان و خانواده در شورای اسلامی شهر مشهد، افزود: مشکلات عمده زنان در مشهد در این دوره شناسایی و برای بررسی و رفع آن اولویت بندی می‌شود.

سلیمی بیان کرد: در کمیسیون خانواده و بانوان تاکنون پنج نشست تشکیل شده و برای نخستین بار در کشور بودجه‌ای برای حوزه بانوان در شهرداری مشهد اختصاص یافت.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد اظهارکرد: تنها معاونت فرهنگی شهرداری نباید برای حوزه زنان در مشهد فعال باشد و سایر حوزه‌ها و معاونت‌های شهرداری نیز باید نسبت به این موضوع حساس باشند.

وی با اشاره به ساماندهی انجمن‌های مردم نهاد در حوزه زنان توسط کمیسیون بانوان و خانواده شورای شهر، اظهار کرد: همچنین مقرر شده در ۱۶ بوستان بالای پنج هکتار مساحت در مشهد، فضای ویژه بانوان ایجاد شود که تاکنون در ۹ بوستان این مهم محقق شده است.

سلیمی افزود: ۳۰ درصد از بودجه تشکل‌ها در شهرداری مشهد نیز به تشکل‌های بانوان اختصاص یافت.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص اشتغال‌زایی برای بانوان سرپرست خانوار نیز، اظهار کرد: از دغدغه‌های بانوان، اشتغال زنان زندانی است که با همراهی سازمان میادین و سازمان بازآفرینی شهرداری طرحی در این زمینه در حال آماده سازی است.

وی بیان کرد: بیش از ۱۰۰ بانو نیز تاکنون برای اشتغال به بازارچه‌های کارآفرینی و مشاغل خانگی در مشهد معرفی شده‌اند.

سلیمی ادامه داد: همچنین در ماه رمضان امسال برنامه‌ریزی شده از طریق پویش‌های مختلف ۶ زن زندانی جرایم غیرعمد از زندان آزاد شوند.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد افزود: برای ورزش بانوان نیز ردیف بودجه وجود دارد، امسال در مسابقات جام رمضان در بخش بانوان ۷۲ تیم حضور دارند و بازی‌ها در حال برگزاری است. شهرداری مشهد برای ایجاد فضای ورزشی امن برای بانوان اقدام کند.

وی افزود: همچنین شهرداری متولی جمع‌آوری سه هزار معتاد متجاهر شده که برنامه‌ریزی‌ها در این اقدام با اولویت زنان و جوانان انجام شود.

سلیمی اضافه کرد: این سیاست به مجموعه شهرداری واگذار شده و به زودی خروجی آن دیده خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد اظهار کرد: برای مشهد باید بودجه ویژه‌ای در سطح ملی دیده شود، در این خصوص نیز کمیسیون بانوان و خانواده شورای شهر مشهد نامه‌ای به رئیس جمهور ارسال کرده که بخشی از آن مربوط به حمایت از زنان سرپرست خانوار است.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا