اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

شهدای ورزشکار فاخرترین معیار اخلاق در ورزش کشور هستند

تربت‌حیدریه- رسانه خراسان بزرگ- رییس سازمان بسیج ورزش کشور با بیان اینکه بالغ بر پنج هزار نفر شهید ورزشکار در سطح کشور داریم گفت: این بزرگواران فاخرترین و بهترین الگوهای اخلاق در ورزش کشور هستند.

سرهنگ پاسدار ابوالفضل قلی‌پور یکشنبه شب در یادواره ۳۳ شهید والامقام بسیج ورزشکاران تربت‌حیدریه افزود: امروز یکی از مشکلات بزرگ در جامعه ورزشی ما، بحث فرهنگ در ورزش است و چه بهتر که برای رفع این مشکل از رفتار و منش شهدای ورزشکار الگو بگیریم.
وی در ادامه به مهمترین شاخصه‌های اخلاقی شهدا اشاره و اظهار کرد: شایسته است رفتار و منش شهدا را به عنوان اسوه‌های اخلاقی در زندگی خود مرور و اجرا کنیم که اهم آنها انعطاف‌پذیری، مهربانی، گذشت، صراحت، اراده، مروت، جوانمردی و دفاع از  حقوق مظلومان است.
قلی‌پور افزود: در بین تمام این شاخصه‌ها، اطاعت از خدا، پیامبر خدا و نیز ولی خدا در روی زمین بیش از سایر شاخصه‌ها چشم‌نوازی می‌کند.
رییس سازمان بسیج ورزش کشور گفت: امروز در زیر سایه رهبری فرزانه زندگی می‌کنیم که اطاعت از ایشان به معنی الگوگیری از رفتار و منش شهداست و در سایه این رفتار قادر خواهیم شد اقتدار خود را در سطح جهان حاکم کنیم.
قلی‌پور در ادامه یادی از شهید قاسم سلیمانی کرد و افزود: ضرورت دارد تا ادامه دهنده راه بزرگوارانی چون حاج قاسم باشیم که همیشه دغدغه ادامه راه شهدا و صیانت از انقلاب اسلامی را داشت.
رییس اداره ورزش و جوانان تربت‌حیدریه نیز گفت: این یادواره حاصل یک کار جمعی به منظور پاسداشت ۲ سردار شهید و ۳۳ شهید ورزشکار شهرستان تربت‌حیدریه است.
مجید رضایی افزود: هر چند تلاش همه دستگاه‌هایی که ما را در برپایی این یادواره کمک رسانی کردند ستودنی است اما کار و تلاش برای زنده نگه داشتن شهدا هر قدر باشکوه، باز نیز در شان مقام شامخ این بزرگواران نیست.  
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا