اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

شمار بستری‌شدگان کرونا در خراسان رضوی به هزار و ۱۱۵ نفر رسید

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در خراسان رضوی گفت: تعداد کل بیماران بستری در بیمارستان‌های خراسان رضوی به هزار و ۱۱۵ نفر افزایش یافت که بالاترین میزان در ۲ هفته گذشته بوده است.

دکتر محمد پهلوان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: از این تعداد کل بستری شدگان کرونایی در خراسان رضوی، ۸۴۰ نفر مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که این دانشگاه علاوه بر مشهد، ۱۵ شهرستان دیگر استان را زیر پوشش دارد.
وی بیان کرد: هم‌اکنون ۲۲۷ نفر از بیماران بدحال ناشی از کرونا در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری هستند.
وی خاطرنشان کرد: تعداد بیماران بستری روزانه در خراسان رضوی دیروز ۳۹۴ نفر گزارش شد که این رقم در روزهای اخیر در نوسان بوده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در حال حاضر شاهد روند افزایشی تعداد بستری‌شدگان کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی هستیم، این در حالی است که تعداد مراجعان سرپایی در یک هفته گذشته شیب کند کاهشی را داشته شده است. 

دکتر پهلوان افزود: آغاز و پایان موجهای کرونا در قالب فرآیندهای افزایش مراجعان سرپایی، افزایش مراجعان بستری، رسیدن به اوج قله بستری‌شدگان و روند کاهشی مبتلایان همراه است که اوج قله موج ششم در ابتدای اسفندماه پیش‌بینی شده است.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۰ بیمار کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۳ هزار و ۲۹۴ نفر رسید.

در این مدت ۳۳ هزار و ۶۸۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۲ هزار و ۶۵۵ نفر از آنان بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۷۳۰ هزار و ۶۰۸ نفر رسیده است.

در حال حاضر ۱۲۰ شهرستان کشور در وضعیت قرمز، ۱۵۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۶۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۸ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا