اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

شمار بستری‌شدگان بیماران کرونایی در خراسان رضوی به کمتر از ۴۰۰ نفر رسید

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با ادامه روند کاهشی مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی، شمار بستری شدگان ناشی از بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های این استان به کمتر از ۴۰۰ نفر رسیده است.

دکتر محمد پهلوان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: در حال حاضر تعداد بیماران کرونایی شامل مبتلایان سرپایی، بستری‌شدگان، فوتی‌ها و بیماران بد حال بستری شده در بخش‌های مراقبت‌های ویژه ناشی از این بیماری در خراسان رضوی رو به کاهش است.

وی ادامه داد: هم اکنون بیش از ۳۸۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای استان خراسان رضوی بستری هستند که ۱۲۳ نفر آنان بد حال بوده و در بخشهای مراقبتهای ویژه بیمارستانهای این استان تحت درمان قرار دارند.

رییس کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: همچنین در حال حاضر بیش از ۳۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند که از این تعداد ۹۳ بیمار بدحال در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان های زیر پوشش این دانشگاه تحت درمان هستند

پهلوان افزود: هم اکنون روزانه بیش از ۱۲۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی بستری می‌شوند که سهم بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد از این تعداد بیش از ۹۵ بیمار است که علاوه بر کلانشهر مشهد ۱۵ شهرستان دیگر خراسان رضوی را زیر پوشش دارد.

وی ادامه داد: همچنین روزانه بیش از حدود ۱۶۰ بیمار سرپایی مبتلا یا مشکوک به کرونا به مراکز ۱۶ ساعته خدمات جامع سلامت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مراجعه می‌کنند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ۱۶ شهرستان خراسان رضوی ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون هفت میلیون و ۱۳۷ هزار و ۸۹۴ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۹۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۳۹ هزار و ۴۷۸ تن رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا