اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

ششمین کتابخانه سیار خراسان رضوی در مشهد آغاز به کار کرد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- کتابخانه سیار پیک دانایی به عنوان ششمین کتابخانه سیار خراسان رضوی همزمان با سالروز ورود امام خمینی(ره) به ایران و به یادبود سردار شهید نورعلی شوشتری با حضور خانواده این شهید در شهرستان مشهد آغاز به کار کرد.

سرپرست فرمانداری شهرستان مشهد روز سه شنبه در این مراسم گفت: انقلاب ما، انقلابی فرهنگی بود و راه اندازی کتابخانه های سیار، اقدامی ارزشمند در راستای توسعه فرهنگ کتابخوانی است.

محسن داوری افزود: باعث افتخار است که پس از گذشت ۴۳ سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، در راستای بیانیه گام دوم انقلاب، اولین روز از ایام الله دهه فجر را به نام و یاد شهیدی آغاز می کنیم که در اقتدار، پایداری و وحدت نظام جمهوری اسلامی ایران نقش بسزایی ایفا کرد. 

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: این کتابخانه به عنوان ششمین کتابخانه سیار در خراسان رضوی از محل تملک دارایی ها و مشارکت مجمع خیرین توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی خراسان رضوی فعال شده است.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان افزود: کتابخانه های سیار به صورت کتابدار محور فعالیت می کنند و هر کتابخانه سیار نقش ۱۰ کتابخانه مستقر را در جامعه ایفا می کند.
وی ادامه داد: کتابخانه های سیار با حضور در روستاها و مناطق نقشه راه تعیین شده ضمن ارائه خدمات کتابخانه ای، عاملی موثر در به وجود آمدن رویدادهای فرهنگی کتاب محور در این مناطق هستند و استقبال مردم از حضور کتابخانه های سیار علیرغم تمام مشکلات و معضلات موجود، دیدنی و قابل تأمل است و گام دوم انقلاب را می توان با کتاب برداشت.

کتابخانه سیار پیک دانایی در روزهای شنبه در روستای دوست آباد، یکشنبه در روستای منزل آباد، دوشنبه در روستای کوشک مهدی، سه شنبه در روستای چهاربرج و  چهارشنبه در روستای چهل حجره در خراسان رضوی به ارائه خدمات کتابخانه ای می پردازد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا