اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

ششمین نمایشگاه اختصاصی ایران در تاجیکستان آغاز به کار کرد


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، محمدعلی امیرفخریان اظهار کرد: ششمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران با رویکرد حمایت و پشتیبانی از تولید و حذف موانع صادراتی توسط شرکت نمایشگاه بین‌المللی مشهد و با حضور تولیدکنندگان خراسان رضوی و استان‌های دیگر برپا شده است.

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: در نمایشگاه مزبور ۵۰ نفر از تولیدکنندگان استان‌های خراسان رضوی، یزد، تهران، مرکزی، قم، خراسان شمالی، کهکیلویه و بویر احمد، البرز، اصفهان و سمنان در فضایی به گستره ۷۵۰ متر مربع دوشنبه پایتخت تاجیکستان حضور یافته‌اند که ۷۰ درصد از این تولیدکنندگان از خراسان رضوی هستند.

وی بیان کرد: در این نمایشگاه تولیدکنندگان ایرانی محصولات خود در زمینه فرآورده‌های لبنی، صنایع تبدیلی، سیم و کابل، ماشین آلات و تجهیزات، مواد شوینده، محصولات شیمیایی، قطعات خودرویی، برق و الکترونیک، مقاطع فولادی و مصالح ساختمانی را در معرض بازدید عموم قرار داده‌اند.

امیرفخریان افزود: ۵ غرفه نیز در نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی در تاجیکستان به شهرداری مشهد اختصاص یافته که دستاوردهای خود را در زمینه حمل و نقل و ترافیک، خدمات شهری، سرمایه انسانی، فرهنگی و اجتماعی ارائه داده است.

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از جمله برنامه‌های جنبی نمایشگاه مزبور را برگزاری همایش در شهر دوشنبه با هدف ارتقای سطح روابط تجاری بین دو کشور و پیگیری شهرداری مشهد در خصوص موضوعات تخصصی مانند فضای سبز، جمع‌آوری زباله، دفن زباله، کارخانجات بازیافت، سیستم‌های تولید انرژی از زباله و گردشگری شهری عنوان کرد.

وی با بیان اینکه برپایی نمایشگاه اختصاصی کالای جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان نخستین نمایشگاه بعد از اپیدمی کرونا است، افزود: آخرین نمایشگاه ایران در آن کشور مربوط به سال ۱۳۹۸ بود.

امیرفخریان ادامه داد: تاجیکستان هشتمین مقصد صادراتی خراسان رضوی است و در ۱۰ ماهه سال جاری، ۴۰ میلیون دلار کالا از این استان به کشور تاجیکستان صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل یکهزار و ۲۳۹ درصد افزایش یافته است.

نمایشگاه اختصاصی کالای جمهوری اسلامی ایران با محوریت خراسان رضوی از هفتم تا دهم اسفندماه در دوشنبه، پایتخت تاجیکستان دایر است.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا