اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

شرکت نفت منطقه تربت‌حیدریه ۵۰ اصله نهال کاشت

تربت‌حیدریه- رسانه خراسان بزرگ- مسوول روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت‌حیدریه گفت: در دومین روز از هفته گرامیداشت منابع طبیعی، مدیر و جمعی از کارکنان این شرکت تعداد ۵۰ اصله نهال کاشتند.

علی نیرویی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: این درختان در محوطه تاسیسات منطقه و نواحی تحت پوشش این شرکت کاشته شدند و با این اقدام، شمار درختان غرس شده این شرکت در سال جاری، به ۷۵۰ اصله رسید.
وی با بیان این که تمامی این درختان از نوع مثمر هستند ادامه داد: پیشتر محوطه فضای سبز شرکت از نوع درختان غیرمثمر و به خصوص کاج بود که عمده‌ترین مشکل درخت کاج آن است که بعد از خشک شدن، امکان آتش‌سوزی و شعله‌وری آن بسیار زیاد است و این امر با اصول پدافند غیرعامل در تضاد است.
مسوول روابط عمومی شرکت نفت منطقه تربت‌حیدریه گفت: همچنین در سیستم جدید برآورد فضای سبز، چمن، جزء فضای سبز محسوب نمی‌شود و لذا سیاست کاری ما نیز، جایگزینی درختان به جای چمن است.
نیرویی افزود: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت‌حیدریه یکی از مناطق ۳۷ گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران است که چهار ناحیه مشتمل بر ۱۰ شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات، زاوه، خواف، رشتخوار، کاشمر، خلیل‌آباد، کوهسرخ، گناباد و بجستان را تحت پوشش خود دارد.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا