اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

شرکتهای پیشرو در داخلی سازی کالاهای وارداتی حمایت مالی می شوند

مشهد-رسانه خراسان بزرگ- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: تولیدکنندگان به ویژه شرکتهای دانش بنیان که در افزایش داخلی سازی قطعات و کالاهای وارداتی پیشرو باشند مورد حمایت به ویژه حمایت مالی این سازمان قرار می گیرند.

علی رسولیان جمعه شب در بازدید از نمایشگاه بین المللی صنعت، معدن و فلزات در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: این نمایشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که ایران کشوری معدن خیز است و یکی از سیاستهای مهم دولت نیز توسعه صنایع معدنی و افزایش اکتشافات جدید معدنی است و وزارت صمت با یک برنامه منسجم مبتنی بر ظرفیتهای داخلی به این سمت و سو حرکت می کند.

وی اضافه کرد: نیاز بالایی در کشور برای تولیدات بخش صنعتی و فلزی وجود دارد، افزون بر این بازارهای خوبی در کشورهای همسایه ایران برای این نوع تولیدات مهیاست و برگزاری این نمایشگاه و نمایش قابلیتهای صنعتی و معدنی کشور می تواند به افزایش صادرات، تولید داخلی و توان اقتصادی کشور کمک شایانی کند.

او اظهار داشت: خوشبختانه شرکتهای خوبی به ویژه شرکتهای دانشگاه در نمایشگاه صنعت، معدن و فلزات مشهد حضور یافته اند به ویژه تولیدکنندگان حوزه صنایع معدنی از جمله فولاد، دوربین های مداربسته و سایر فناوریهای نوین که از توان بالایی برخوردار بودند قابلیتهای ارزنده ای از خود را در این نمایشگاه در معرض بازدید عمومی قرار داده بودند.

معاون وزیر صمت با اظهار خرسندی از تلاش شرکتهای دانش بنیانی که نسبت به افزایش عمق داخلی سازی کالاهای وارداتی اهتمام داشتند گفت: سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از این نوع شرکتها حمایت کرده و حتی منابع مالی در اختیارشان قرار می دهد.

رسولیان در پاسخ به سوالی در خصوص نوع حمایت سازمان صنایع کوچک از حضور تولیدکنندگان داخلی در نمایشگاه های خارجی از کشور گفت: از نمایشگاه هایی که مورد حمایت ما باشد و بتواند صادرات تولیدات داخلی را افزایش دهد یا به توسعه فناوری داخلی  کمک کند، حمایت کرده و ۸۰ درصد از هزینه های حضور آنها در نمایشگاه های خارج از کشور را تامین می کنیم.

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، فرآوری معدنی، ماشین آلات و تجهیزات وابسته به همراه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی متالوژی و بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت با حضور ۱۰۰ شرکت در ۹ هزار مترمربع تا ۱۷ بهمن ماه از ساعت ۱۵ تا ۲۰ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد دایر است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران همچنین امروز در سفر یک روزه خود به مشهد  با نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد.

رسولیان به همراه سایر مدیران سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران پس از شرکت در نماز جمعه امروز مشهد در حرم مطهر رضوی، در دیدار با آیت الله سید احمد علم الهدی در محل دفتر ایشان گزارشی از وضعیت ایجاد کارگاه های تولیدی و اختصاص زمین به شرکتهای دانش بنیان در شهرکها و نواحی صنعتی ایران به ویژه خراسان رضوی ارایه کرد.

امام جمعه مشهد و نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی نیز در این دیدار بر توسعه ایجاد کارگاه های تولیدی و اختصاص زمین در شهرکها و نواحی صنعتی استان به صاحبان مشاغلی که تمایل به احداث کارگاه دارند تاکید نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا