اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

شرایط برای بازگشایی پایانه مرزی باجگیران در خاک ایران فراهم است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- سرپرست اداره ترانزیت راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: اقدامات لازم شامل اجرای شیوه نامه های بهداشتی مقابله با شیوع کرونا و تامین زیرساختهای مرزی برای بازگشایی پایانه مرزی باجگیران در شمال خراسان رضوی توسط این اداره کل انجام شده است.

مرتضی مجردی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: مرز باجگیران در ۵۰ کیلومتری شهر عشق آباد پایتخت ترکمنستان قرار دارد و احیای تردد تجاری از این مرز برای شرکتهای حمل و نقل و رانندگان کشور ما بسیار مفید و با اهمیت است.

وی ادامه داد: در صورتی که بازگشایی این مرز بر روی محموله های تجاری محقق نگردد از ترکمنستان انتظار می‌رود اجازه دهد کامیون های تجاری ایرانی که از گذرگاه‌های مرزی سرخس و لطف آباد وارد این کشور شده اند پس از تخلیه بار، بلافاصله از این گذرگاه مرزی به شکل کامیون خالی به ایران بازگردند.

سرپرست اداره ترانزیت راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: هم اکنون تردد تجاری در مرزهای سرخس و لطف آباد به صورت تحویل تریلی و بار به ناوگان ترکمنستانی در مرز انجام می شود که انتظار می رود توافق جدید بین دو کشور حاصل شود و ترددها به شکل عادی آغاز گردد.

وی افزود: براساس اعلام ترکمنستان، کرونا شیوع جدید در این کشور نداشته و در ایران نیز شیوه‌نامه های بهداشتی به خوبی رعایت شده و علاوه بر رانندگان، درصد قابل قبولی از آحاد جامعه در برابر کرونا واکسینه شده اند لذا برقراری و تداوم محدودیتهای مرزی به شکل کنونی در مرزهای خراسان رضوی با ترکمنستان لازم به نظر نمی رسد.

مجردی به احداث زیرساختهای مناسب در بخش مسافری و باری در مرز باجگیران اشاره کرد و گفت: ترکمنستان دلیل اعمال محدودیت و عدم تردد ناوگان تجاری از مرز باجگیران را دلایل امنیتی عنوان کرده است.

پایانه مرزی باجگیران در ۸۰ کیلومتری مرکز شهرستان قوچان و ۲۲۵ کیلومتری مشهد قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا