اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

شرایط اکسیژن‌رسانی به بیماران کرونایی در بیمارستانهای مشهد مستمر رصد می‌شود

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: شرایط اکسیژن‌رسانی به بیماران کرونایی در بیمارستانهای زیر پوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی به طور مستمر رصد می‌شود.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز دوشنبه به نقل از دکتر شاپور بدیعی گزارش داد: بدین منظور پیش از ورود به موج ششم کرونا، برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای خدمت‌رسانی مطلوب به بیماران و رفع نواقص تجهیزات پزشکی بویژه دستگاه‌های اکسیژن‌رسانی در دستور کار قرار گرفت.

وی بیان کرد: در موج ششم دو هزار و ۶۰۰ تخت برای بستری بیماران مبتلا به کرونا در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد پیش‌بینی شده است تا با توجه به شرایط به کارگیری شوند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: همچنین کمیته‌های ترخیص، کنترل عفونت، بیماران تنفسی و بیماران بدحال در مراکز درمانی این دانشگاه راه‌اندازی شده است که فعالیت این کمیته‌ها مدیریت مناسب شرایط بیماران کرونایی و  افزایش کیفیت خدمات‌رسانی و کاهش مرگ و میر ناشی از این بیماری را در بردارد.

وی با بیان اینکه مراجعه زودهنگام از مهمترین عوامل تاثیر گذار در درمان موثر و جلوگیری از بدحالی بیماران مبتلا به کرونا محسوب می‌شود، ادامه داد: با توجه به سطح بندی بیماران مبتلا به کرونا و در نظر گرفتن مراکز سرپایی دانشگاهی و غیر دانشگاهی، بیشتر بیماران در مراحل ابتدایی شناسایی و تحت درمان سرپایی قرار می‌گیرند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ۱۶ شهرستان خراسان رضوی ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.

 تعداد بستری شدگان روزانه  کرونایی در بیمارستانهای خراسان رضوی روز گذشته، ۲۲۱ نفر گزارش شده است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون هفت میلیون و ۴۰ هزار و ۴۶۷ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۴۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۳۶ هزار و ۶۳۱ تن رسیده است و چهار هزار و ۴۹ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

همچنین تاکنون ۶ میلیون و ۶۳۴ هزار و ۱۲۶ نفر از بیماران نیز بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۶۲ میلیون و ۷۳۹ هزار و ۶۳۵دُز اول، ۵۵ میلیون و ۴۱۸ هزار و ۲۰ دُز دوم و ۲۲ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۷۵۷ دُز سوم واکسن کرونا در کشور تزریق شده و مجموع واکسن‌های تزریق شده در ایران به ۱۴۱ میلیون و ۱۵۰ هزار و ۴۱۲ دُز رسیده است.

طبق آخرین آمار اعلام شده ۱۸۴ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۸۷ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۷۶ شهرستان در وضعیت زرد و یک شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

ایران بر اساس آخرین آمارهای رسمی از لیست جدول ۱۰ کشوری که بیشترین جمعیت مبتلایان به کرونا را در جهان دارند حذف شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا