اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

شدت و سرعت وزش باد در خراسان رضوی افزایش می‌یابد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی شدت و سرعت وزش باد در این استان به ویژه در نوار شرقی آن طی امروز (دوشنبه) و روزهای پایانی هفته جاری افزایش می‌یابد.

آذر رضایی‌پور در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: کماکان سامانه ناپایدار با شدت و ضعف در خراسان رضوی فعال است که در اکثر نقاط استان طی امروز و اوایل وقت فردا موجب بارش‌های پراکنده می‌شود.

وی ادامه داد: اواخر هفته جاری نیز یک سامانه ناپایدار خواهیم داشت.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: دمای هوای روزانه مشهد امروز نسبت به دیروز سه تا چهار درجه سلسیوس کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای مشهد بین چهار تا ۱۷ درجه سلسیوس در نوسان بود افزود: بیشینه دمای هوای امروز مشهد به ۱۴ درجه و کمینه دمای هوای آن به سه درجه سلسیوس می‌رسد.

رضایی‌پور ادامه داد: شهر ریوش مرکز شهرستان کوهسرخ با کمینه دمای هوای ۲ درجه زیرصفر و تایباد با بیشینه دمای هوای ۲۴ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرهای خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

وی گفت: بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان‌ سبزوار با سرعت ۸۳ کیلومتر در ساعت ثبت شده است.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی افزود: طبق گزارش‌های دریافتی از ۱۸ شهرستان خراسان رضوی در ۱۱ ایستگاه هواشناسی استان گزارش بارندگی ثبت شده که بیشترین بارندگی در شهرستان‌های قوچان با ۱۱.۵ میلیمتر، درگز و جغتای با ۸.۳ میلیمتر و کلات با ۵.۶ میلیمتر بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا