اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

شدت بارش‌های رگباری پراکنده/ ‏دمای‬ هوا کاهش می‌یابد


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، آذر رضایی‌پور اظهار کرد: بر اساس پیش بینی‌ها از دیروز خراسان رضوی تحت تأثیر سامانه جدید ناپایدار جوی به شکل بارش رگباری قرار گرفته و بیشترین میزان بارش از شهرستان‌های فریمان و کلات گزارش شده است.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی بیان کرد: از دیروز وزش باد شدید همراه با گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و دید در استان شکل گرفته است و شاخص کیفیت هوا در حد ناسالم قرار دارد و بر همین اساس از کودکان، سالمندان و افراد دارای بیماری‌های خاص خواسته شده است از فعالیت طولانی مدت در خارج از منزل خود داری کنند.

وی افزود: بر اساس تحلیل نقشه‌های آینده‌نگری و تصاویر ماهواره‌ای بر شدت و سرعت وزش باد افزوده می‌شود و در مناطق بادخیز، وزش باد شدید همراه با گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و دید به همراه ایجاد خسارت خواهد بود که تا اوایل هفته آینده ادامه خواهد داشت.

رضایی‌پور اظهار کرد: از امروز روند کاهشی دما با شیب کند صورت می‌گیرد به طوری که دمای هوای شهر مشهد نسبت به روز گذشته با یک درجه کاهش به ۳۶ درجه بالای صفر خواهد رسید.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی بیان کرد: طی شبانه روز گذشته فریمان با کمینه دمای ۱۷ درجه و مه ولات با بیشینه دمای هوای ۴۳ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرهای خراسان رضوی بوده اند و بیشترین میزان سرعت وزش باد از فریمان با ۶۱ کیلومتر در ساعت ثبت و گزارش شده است.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا