اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

شاعر آیینی خراسانی نشان عالی وقف را دریافت کرد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- استاد “حاج سیدرضا موید”، از شاعران برجسته آیینی کشور و خراسان رضوی نشان عالی وقف را از مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان دریافت کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی روز سه شنبه در حاشیه اهدای این نشان به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ گفت: نشان عالی وقف از سوی این اداره کل به افراد برجسته و خادم در حوزه های وقف، قرآن کریم و مراسم مذهبی در موقوفات و بقاع متبرکه امامزادگان اختصاص می یابد که با حضور در خانه استاد موید و عیادت از ایشان، نشان مزبور برای سالها خدمت خالصانه به خاندان عصمت و طهارت در عرصه سرودن شعر آیینی به این استاد گرانقدر اعطا شد.

حجت الاسلام محمد احمدزاده افزود: استاد حاج سیّدرضا مؤیّد، فرزند سیّدمحمد متخلص به «مؤیّد» در سال ۱۳۲۱ در مشهد در خانواده‌ای مذهبی و علاقه مند به امور دینی متولد شد، استاد مؤیّد با مطالعه آثار ادبی و دیوانهای دیگر شاعران از آغاز جوانی به سرودن اشعار، به ویژه مدایح و مراثی مذهبی پرداخت، وی از شاعران نامور اهل بیت پیامبر (ص) به شمار می‌رود که شعرهایش بارها گرمابخش مراسم مذهبی بقاع متبرکه و موقوفات استان بوده است.

وی اضافه کرد: تاکنون از استاد مؤید سه دفتر به نام «گلهای اشک»، «جلوه‌های رسالت» و «نغمه‌های ولایت» منتشر شده است.

۳۰۴ بقعه متبرکه امامزادگان و ۲۶ هزار و ۴۰۷ موقوفه در خراسان رضوی وجود دارد که بیشترین آن موقوفات با نیات مذهبی، امور مساجد و اجتماعی وقف شده است.

بیش از هزار شاعر آیینی در خراسان رضوی در عرصه شعر و ادب فارسی فعالیت دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا