اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

سیلاب ۲ جاده را در خراسان رضوی مسدود کرد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: در پی بارش شدید باران امروز (یکشنبه) و وقوع سیلاب، یک جاده اصلی و یک جاده فرعی در این استان مسدود شد.

ابراهیم نصری در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: جاده اصلی تربت‌جام – تایباد در محدوده زیرگذر صولت به دلیل وجود سیلاب و آب گرفتگی سطح جاده تا اطلاع بعدی مسدود اعلام شده است. 

وی ادامه داد: جاده فرعی تایباد – مشهدریزه و همچنین جاده روستایی براکوه به بید پارسی در شهرستان خواف نیز به علت سیلاب بسته شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: در حال حاضر در بیشتر جاده های استان به خصوص در مناطق جنوبی شاهد بارش باران هستیم و جاده ترانزیتی درگز – قوچان نیز تحت تاثیر بارش پراکنده برف لغزنده است.

براساس گزارش اداره‌ کل هواشناسی خراسان رضوی، فعالیت سامانه بارشی که از روز جمعه در این استان آغاز شده است تا روز چهارشنبه هفته جاری ادامه خواهد داشت. این بارشها همراه با احتمال آبگرفتگی، جاری شدن رواناب، افزایش وزش باد و کاهش محسوس دمای هوا پیش‌بینی شده و از روز سه‌شنبه آتی بارش برف نیمه شمالی و ارتفاعات استان را فراخواهد گرفت.  

۵۱ گردنه در راه‌های شهری خراسان رضوی به طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راه‌های روستایی به طول ۵۷۴ کیلومتر و ۱۳۶ منطقه کولاک‌گیر و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر در این استان وجود دارد.

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیر آسفالته در جایگاه دوم کشور از نظر طول راهها قرار دارد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا