اخبار خراسان رضویمجلس

سوء‌مدیریت موجب اتفاقات مشهد در حاشیه فوتبال ایران و لبنان شد


به گزارش رسانه خراسان بزرگ به نقل از خانه ملت، اعضای کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها به دنبال مأموریتی که رئیس مجلس به آنها برای بررسی اتفاقات مشهد در جریان برگزاری بازی فوتبال ایران-لبنان افتاد، داده بود، اولین نشست را با مسئولان ذی‌ربط از جمله وزیر ورزش و جوانان، نماینده وزارت کشور، نیرو انتظامی، سرپرست فدراسیون فوتبال و نمایندگان سایر کمیسیون‌ها برگزار کردند.

در ابتدای این نشست، محمدصالح جوکار با ابراز تأسف از اینکه شیرینی پیروزی و صعود ایران به جام جهانی با اتفاقات ناگوار در حاشیه مسابقه تلخ شد، سؤالاتی برای ریشه‌یابی اتفاق پیش آمده در مشهد مطرح کرد تا مسئولی که قصور کرده است شناسایی شود. چرا که رقابتی که در تهران بدون حاشیه برگزار می‌شد، این بار به نحوی مدیریت شد که مایه تضعیف نظام و کشور شد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور از عدم مدیریت بحران و دلجویی بعد از بحران گله کرد و تأکید داشت: این بی‌توجهی باعث سوء‌استفاده رسانه‌های معاند شد تا جایی که می‌خواستند ایران را از رفتن به جام جهانی محروم کنند.

در این جلسه، نمایندگان و اعضای کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، بر ناهماهنگی و سوء‌مدیریت مجموعه برگزارکننده مسابقات در مشهد تأکید داشتند.

در پایان این نشست، محمدصالح جوکار از جمع‌بندی جلسه گفت: اولین جلسه در رابطه با بررسی مسائل و حواشی فوتبال ایران و لبنان در مشهد مقدس برگزار شد، تعداد بانوانی که بلیط تهیه کرده بودند پشت درب استادیوم ماندند، مسائلی رخ داد که ابتدا رئیس‌جمهور ورود کرد تا وزیر کشور موضوع را بررسی کند، سپس رئیس مجلس ورود کرد و به کمیسیون امور داخلی کشور مأموریت داد تا موضوع بررسی شود.

وی ادامه داد: ناهماهنگی بین دستگاه‌ها در برگزاری مسابقه کاملا مشهود است، در شرایط خاصی که مشهد در ایام نوروز دارد، برگزاری این رقابت در استادیوم امام رضا(ع) بسیار سخت بوده و می‌توانستند با مدیریت بهتر رقابت را در تهران برگزاری کنند.

این نماینده مجلس اظهار کرد: نکته‌ای که کاملا روشن است، عدم هماهنگی بین دستگاهی و عدم تعامل درست بین آنها و همچنین نداشتن شورای تصمیم‌گیر که بتواند مانند اتاق کنترل و فکر عمل کند و مجموعه‌هایی که باید دست به دست هم می‌دانند را هدایت کرده تا رقابت خوب با حضور پر شور تماشاگران برگزار شود تشکیل نشد.

جوکار افزود: بیشترین مسئله ناهماهنگی داخلی است و شاهد اتهاماتی هستیم که به یکدیگر وارد می‌کنند که مورد پذیرش نیست. قرار شد کل مستندات، مکاتبات و مصوباتی که وجود دارد را تا روز پنجشنبه به مجلس ارسال کنند تا علت حضور ۲۳ هزار تماشاگر و ناهماهنگی مشخص شود، همچنین کمیته‌ای تشکیل می‌شود تا مستندات را بررسی کند، احتمالا بررسی میدانی خواهیم داشت. در نهایت گزارش مکتوب به هیئت‌رئیسه ارائه می‌شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس تأکید کرد: تا جمع‌بندی اطلاعات نمی‌توان پیش‌داوری کرد، در آینده نزدیک این گزارش را به صورت کامل ارائه می‌کنیم تا مردم بدانند به این موضوع رسیدگی شد. بحث ما استیضاح وزیر نیست، می‌خواهیم عوامل را بررسی کنیم، اگر نخواهیم در این موضوع به سوء‌مدیریت اشاره کنیم، ضعف مدیریت کاملا مشهود است و این امر تنها به وزارت ورزش برنمی‌گردد، بلکه همه مجموعه‌های برگزارکننده را شامل می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا