اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

سه میلیون و ۶۹۷ هزار کارت هوشمند ملی در خراسان رضوی تحویل شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- معاون فناوری اطلاعات و آمارهای جمعیتی اداره‌کل ثبت احوال خراسان‌ رضوی گفت: سه میلیون و ۶۹۷ هزار کارت هوشمند ملی در استان تاکنون صادر و به متقاضیان تحویل شده‌است.

محمدرضا محسنی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: چهار میلیون و ۹۸۰ هزار نفر در استان خراسان رضوی بالای ۱۵ سال و واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند که ۹۹ درصد از این تعداد تا کنون برای دریافت کارت درخواست داده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: تا پایان سال گذشته چهار میلیون و ۹۳۳ هزار درخواست مردمی برای صدور کارت ملی ارائه شد که ۷۵ درصد درخواست‌ها تا کنون پاسخ داده شده است.

محسنی اضافه کرد: ۱۲۲ هزار کارت ملی هوشمند نیز در دفاتر پیشخوان و ادارات ثبت احوال استان آماده تحویل است.

معاون فناوری اطلاعات و آمارهای جمعیتی اداره‌کل ثبت احوال خراسان‌ رضوی ادامه داد: در مجموع یک میلیون و ۱۰۰ هزار کارت در دست صدور است، از اواخر سال گذشته روند صدور کارت سرعت گرفته که امیدواریم مابقی کارت‌های ملی هوشمند نیز به زودی صادر شود.

سازمان ثبت احوال به عنوان مرجع امور هویتی کشور، کارتهای هوشمند را جایگزین کارتهای ملی معمولی کرده است.

کارت هوشمند علاوه بر کاربردهای پیشین، کلیدی برای بهره‌گیری از خدمات دولت الکترونیک با امنیت بالا و مقدمه‌ای برای ورود به جامعه اطلاعاتی است که موجب کاهش بسیاری از هزینه‌های دولت، مردم و بنگاهها شده و نقش بسزایی در پویایی اقتصادی دارد.

خراسان رضوی با ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفر جمعیت، پس از تهران دومین استان پرجمعیت کشور است.

سازمان ثبت احوال خدمات خود را در قالب ۳۱ اداره مستقر در شهرستان های خراسان رضوی، به شهروندان ساکن این استان ارائه می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا