اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

سه بخش بیمارستان شریعتی مشهد به بیماران کرونایی اختصاص یافت

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس بیمارستان فوق تخصصی شریعتی مشهد گفت: با افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا سه بخش این مرکز در اختیار این بیماران قرار گرفت.

به گزارش روز شنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد دکتر محمدرضا حسینعلی زاده افزود: در حال حاضر ۹۷ بیمار در این مرکز درمانی تحت مراقبت هستند که از این تعداد ۵۱ بیمار مبتلا به کرونا می‌باشند.

وی ادامه داد: ۱۵ نفر از این بیماران در بخش مراقبت ویژه بستری هستند که هشت نفر آنها تحت “ونتیلاتور” قرار دارند.

رییس بیمارستان فوق تخصصی شریعتی مشهد گفت: سایر بخش های این بیمارستان به صورت تجمعی در اختیار سایر بیماران قرار دارند.

وی افزود: به دلیل ابتلای تعدادی از نیروهای این بیمارستان به کرونا نیازمند حضور نیروهای جهادی برای خدمت رسانی به بیماران به ویژه در بخش کمک پرستاری هستیم.

دکتر حسینعلی زاده با بیان اینکه در حال حاضر مشکلی از نظر اکسیژن و دارو در این بیمارستان وجود ندارد ادامه داد: مردم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در دورهمی‌ها و تکمیل واکسیناسیون، مدافعان سلامت را در مهار موج ششم شیوع کرونا یاری نمایند.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۶ میلیون و ۹۲۵ هزار و ۴۸۵ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۹۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۳۴ هزار و ۷۹۸ نفر رسیده است.

همچنین ۶ میلیون و ۴۵۸ هزار و ۶۲۹ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

تاکنون ۶۲ میلیون و ۳۷ هزار و ۱۵۴ دُز اول، ۵۵ میلیون و ۴۲ هزار و ۳۹۰ دُز دوم و ۲۲ میلیون و ۶۸ هزار و ۱۱۴ دُز سوم واکسن کرونا در ایران تزریق شده و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۳۹ میلیون و ۱۴۷ هزار و ۶۵۸ دُز رسیده است.

هم اکنون ۳۳۷ شهرستان کشور از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز، ۶۴ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۴۷ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند و هیچ شهرستانی در وضعیت آبی قرار ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا