اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

سه بانوی نابینای خراسان رضوی در اردوی تیم ملی شطرنج تمرین می‌کنند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- دبیر هیات ورزش نابینایان خراسان رضوی گفت: سه شطرنج باز از این استان در دومین اردوی تیم‌ ملی شطرنج نابینایان کشور در مشهد حضور دارند.

وحید نیکفرجام روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: در حال حاضر اردوی تیم ملی شطرنج نابینایان و کم بینایان کشور با حضور ۱۹ ورزشکار مرد و زن در مشهد در حال برگزاری است که از این استان ملیحه صفایی، فاطمه رحیمی و عاطفه نقوی در ترکیب این اردو حضور دارند.

وی ادامه داد: اردوی تیم ملی شطرنج نابینایان از تاریخ ۱۴ دی ماه در مشهد آغاز شده است و امروز ۲۲ دی ماه پایان می یابد و در نهایت ورزشکاران روشندل کشورمان خود را برای حضور در رقابتهای پارآسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین آماده می‌کنند.

دبیر هیات ورزش نابینایان خراسان رضوی گفت: ملیحه صفایی و عاطفه نقوی پیش از این در مسابقات شطرنج پارآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتای اندونزی به ترتیب سه مدال نقره و سه مدال طلا کسب کردند.

هم‌اینک ۶۰۰ ورزشکار زن و مرد نابینا در خراسان رضوی به صورت ساماندهی شده در هشت رشته ورزشی گلبال، شنا، جودو، دو و میدانی، فوتبال پنج نفره، شطرنج، دوچرخه سواری و پاورلیفتینگ فعالیت می کنند.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا